Loutková stínohra Sávitrí

Levné dárky, best dárky
 • Divadlo Líšeň uvádí pro děti i dospělé v neděli 23. března v 16 hodin loutkovou stínohru o lásce a síle překonávající zlý osud názvanou Sávitrí.

  Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

  Inscenace se od svého vzniku s úspěchem účastní festivalů v České republice i zahraničí. Na celostátní přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem v roce 2000 získala první místo v divácké anketě a putovní cenu Erik. V roce 2007 byla oceněna na mezinárodní přehlídce King Fairy-Tale v ruském Velikém Novgorodu jako nejlepší představení festivalu. V roce 2011 získala Sávitrí ceny za režii a hudbu, cenu za nejlepší představení pro děti a Cenu Jana Wilkowskiego v oboru loutkové animace na mezinárodním festivalu Spotkania v Toruni.

  Z důvodu omezené kapacity nutná rezervace vstupenek na: 544 210 136, kos@kclisen.cz

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.