Loutková stínohra Sávitrí

Levné dárky, best dárky
 • Divadlo Líšeň uvede pro děti i dospělé v rámci festivalu I kráva má svou knihu loutkovou stínohru o lásce a síle překonávající zlý osud Sávitrí.
 • 16. května v 17 hodin v Kavárně Trojka

  Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

  Inscenace se od svého vzniku s úspěchem účastní festivalů v ČR i zahraničí. Na celostátní přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem v roce 2000 získala první místo v divácké anketě a putovní cenu Erik. V roce 2007 byla oceněna na mezinárodní přehlídce King Fairy-Tale v ruském Velikém Novgorodu jako nejlepší představení festivalu. V roce 2011 získala Sávitrí ceny za režii a hudbu, cenu za nejlepší představení pro děti a Cenu Jana Wilkowskiego v oboru loutkové animace na mezinárodním festivalu Spotkania v Toruni.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.