Mezinárodní festival tance, tanečního a pohybové divadla Tancesse 2013

Levné dárky, best dárky
 • Jakmile potkáte na přelomu dubna a května v ulicích centra Brna pozvolna se pohybující a tančící černé postavy s nabílenou tváří, nesoucí obrazy s fotografiemi tance, vězte, že festival Tancesse začal. Již popáté se sem sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky. Zahraniční hostem festivalu bude soubor z Polska Akro Dance Theatre Torun. Festival pořádá Středisko volného času Lužánky ve spolupráci s Pohybovým studiem Cyranovy boty.

  Festival bude zahájen 29. dubna touto netradiční vernisáží k výstavě tanečních fotografíí v ulicích centra Brna.

  „Vernisáž bude ve znamení pohybu, navíc letos nám to termínem krásně vyšlo do Mezinárodního dne tance. Černě odění mimové coby živé stojany budou proplouvat s obrazy po parku Lužánky, ulicí Lidická, Moravským náměstím a skončí v ulici Česká. V živých obrazech budou v různých formacích vstupovat mezi kolemjdoucí od 18 do 19 hodin,“ uvedla ředitelka festivalu Věrka Bělehrádková.

  Hlavní část festivalu proběhne od pátku 3. května do neděle 5. května. Od pátečního večera se představí první účinkující, ostatní choreografie zatančí další soubory v sobotu odpoledne i večer a v neděli odpoledne v Bezbariérovém divadle BARKA.

  Dopoledne v sobotu a neděli budou probíhat taneční workshopy pro veřejnost. Několik z nich bude ve Středisku volného času Lužánky (Africký tanec, Kontaktní improvizace, Body Music, Tělo v pohybu), dále v Kabinetu Múz (Současný tanec – technika Limon), v Bezbariérovém divadle BARKA (Integrovaný tanec) a workshop Port de bras v tělocvičně Pod Hradem na Údolní ulici.

  Festival se charakterizuje zvoleným ústředním tématem Pohyb – tanec – divadlo, které se line celým průběhem festivalu. Přehlídka nabízí mnoho námětů pro tvořivou divadelní a taneční práci, specificky pro spojení fenoménu DIVADLO a TANEC v podání mladých tvůrčích lidí.

  Za 600 Kč se mohou diváci registrovat jako „aktivní účastník“ a mít vstup na všechny akce festivalu včetně dílen v oba dny. Registrace na jednotlivé workshopy a rezervace vstupenek na představení lze provést na adrese: verisima@luzanky.cz. Výstava fotografií bude k vidění do poloviny června ve Středisku volného času Lužánky.

  Věra Bělehrádková

  Johana Obršlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.