Nová premiéra Divadla Čára s Baconem Slaninou

Levné dárky, best dárky

Konečně! Dramaturgická linie Divadla Čára
„Fragmenty“, která hrdě započala dramatizací textu Ladislava Klímy „Jak bude po smrti“ pod názvem „Obešel já polí pět“, pokračuje dalším titulem; téměř monodramatem, v němž bude účinkovat Leoš Bacon Slanina.

Věřte – nevěřte, nedozvíte se více, neboť realizátor projektu, skrytý pod pseudonymem ADAME, nechce prozatím nic dalšího sdělit. Na stálé naléhání redakce z něj vypadlo toto:

„Pokud bychom se chtěli zmiňovat o všem, nikdy bychom neskončili. A o to přece jde, skončit, skoncovat s tím. Jistě, i když se teď zmíníme jen o některých okolnostech, stejně s tím vším hned neskončíme. Ale aspoň tím přijdeme na jiné sračky. A pokud si jsou všechny sračky podobné, což není pravda, stejně na tom nesejde, je dobré přijít na jiné sračky, postoupit ve sračkách o kousek dál, čas od času, tak trochu přelétat jako jepice:“ (Sam B.) Protože tak dlouho si myslíme, že se jedná o něco skutečného a přitom to bylo jen zdání, neboť jsme byli po dlouhou dobu slepí.

Kdo komu věnuje svůj nesnesitelně bezmezný volný čas? Kdo pro koho si vymýšlí své nesnesitelně bezmezné problémy? A tak čekám, kdy mě kdo z těch osloví a řekne, že dýchám příliš nahlas, že mluvím příliš nahlas, že jednoduše žiju příliš nahlas, dá se prostě říci nepřístojně, či nevhodně chcete-li. Odrazem znásobené šeptání pode dveřmi a na chodbách se mi plíží pod spodky, protože všechno ví, protože vědět všechno je záhodno. Jejich stará a svraštělá ústa přežvykují a vyplivují uslintaný svět plný prázdných východisek a floskulí vypocených v krátkém, ale výstižném, samozřejmě že přesném televizním pořadu. Za svými kukátky zaznamenají váš správný počet končetin a jejich svědomí při tom krní, zakrňuje, vlastně se zmenšuje, smršťuje a mizí v přímé úměře jejich voyeurství.V hlavách kódují čas, kdy splachuji, aby pak v celé kráse podali světu obraz mého zdařeného života.

Je jim patnáct a viděli mé obnažení na širokoúhlé obrazovce v DVD kvalitě, je jim sedmdesát a mávají mi každý den z okna (za mými zády samozřejmě). Je mi třicet a pomalu, ale jistě, zavírám oči a doufám, že všechno až do konce zaspím… Kdy přichází ta chvíle, ten moment, kdy se čas zastaví a my uvízneme, jeden po druhém se zasekneme? A kdy přichází ta chvíle, ten moment, kdy se v tom uvíznutí vzdáme a umrtvíme, úspěšně se sami pohřbíme, sami nad sebou zapláčeme a mlčky se přidáme ke stádu špinavců?“

Tak uvidíme; premiéra se koná 28. dubna v 19:30 h v sále Divadla 7 a půl. Těšte se!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.