Pohádková píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů

Levné dárky, best dárky
  • Jakub Šafránek :
    Pohádková píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů

  • režie a hudba : Tomáš Kočko
  • výprava: Michal Hejmovský
  • premiéra 21. září v 17 hodin na Malé scéně LD Radost

První inscenace, která má v letošní sezóně premiéru, pochází takříkajíc „z domácí autorské dílny“.Autorem scénáře je Jakub Šafránek, kterého obvykle vidíte na jevišti Radosti / Fošna v komedii Lumpacivagabundus, Jura v Čarodějné škole, princ v Šípkové Růžence atd./ Má rád valašské pohádky, písničky a hádanky a z těchto pohádek a vyprávění vznikla Pohádková píšťalka – inscenace pro děti od tří let , tedy nejpočetnější diváckou obec LD Radost.
Valašsko /stejně tak jako pohádky a písničky/ je blízké i Tomáši Kočkovi, který je režisérem inscenace a autorem písní a scénické hudby.

Je třeba zmínit i třetí osobnost inscenačního týmu, výtvarníka Michala Hejmovského, jehož výrazné a precizní výpravy, či loutky jsou významnou složkou několika inscenací, které jsou v současné době na repertoáru divadla / např. Šípková Růženka, Swing, Lumpacivagabundus./ A které pohádky malí diváci uvidí? Především jednu velice známou – o domýšlivém Koblížkovi, který se tak dlouho vychloubal svou šikovností a krásou, až skončil v zubech chytré lišky.Další pohádka je o jablíčku a ještě jedna o hůlce Šikulce. A protože valašské pohádky se odehrávají často v lese, na polích a na loukách, jsou jejich hrdiny převážně zvířátka. V těch našich jsou to krom lišky také zajíc, ježek, medvěd, vlk i vrána. Valašské pohádky hraje, vyprávějí a zpívají – pro děti v hledišti a spolu s nimi – Anča, Rozárka, Jura a Toník, jinak Kateřina Höferová, Sandra Riedlová, Jakub Šafránek a posluchač konzervatoře Jan Bradáč.

Pohádková píšťalka se hraje na Malé scéně Loutkového divadla Radost. Těšíme se na shledanou v nové sezóně!

Petr Jančařík

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.