Pouliční festival Divadelní kontejner 2014 se blíží

Levné dárky, best dárky
 • Pouliční festival nezávislé divadelní kultury na konci léta, i tak by se dal nazvat festival Divadelní kontejner 2014, který se uskuteční 29. 8. – 7. 9. 2014 pod širým nebem, na ulici Středová v Brně.

  Přípravy na festival s kuriózním názvem Divadelní kontejner jsou již v plném proudu. Jak napovídá název, mohlo by se zdát, že jde o kulturu z popelnice, ale není tomu tak. Při bližším zkoumání se divák dozví, že se jedná o festival, jehož dominantou bude velký transportní kontejner. Zmíněný kontejner bude také site-specific prostorem pro divadlo, ale i zázemím tohoto festivalu.

  Přepravní kontejner bude umístěn v zadní části ulice Středová, která bude celým dějištěm festivalu. Tato běžně klidná boční ulice, která přiléhá k ulici Česká, se promění na deset dnů na centrum pouliční kultury v Brně. Festival přivede do centra města nezávislá divadla, která se představí i v jiném prostředí než je jejich domácí scéna. Divadelní kontejner nabídne lidem i jiný pohled na divadlo a to ve známých konturách svého města.

  „V dnešní době je potřeba, aby umělci vyšli ze svých kamenných divadel a udělali tak vstřícný krok k lidem, a ukázali veřejnosti jiný pohled na divadlo a na kulturu a změnili tak zažitou konzervativní představu o kultuře,“ říká Hanka Stříbrná, dramaturgyně festivalu.

  Na festivalu bude každý den od 18 hodin divadelní představení pro dospělé, které se prostřídá s improvizační show nebo i se stand-up comedy vystoupením. Můžete se těšit například na tato divadla: Divadlo DNO, Divadlo Bez Pravidel, Divadlo Aldente a umělec Radek Petráš. Po těchto „hlavních“ programech bude následovat i hudební vystoupení, žánrově bude zastoupen folk, swing, romská muzika a také vystoupí divadelní kapela. O víkendech budou odpoledne programy pro děti a pohádky, zahrají Divadlo Kolárka, Divadlo Na Stromně, Divadlo Líšeň a další. Celý festival netradičně zahájí s dětskou super show Klaun Čiko.

  Hanka Stříbrná – produkce, dramaturg

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.