Předposlední večer festivalu Brněnský Lunapark

Levné dárky, best dárky

Jazzová kavárna Podobrazy (Moravské nám.1a) Vás uvítá 27.4. v 17:00 na předposledním večeru festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě. Závěr letošního festivalového ročníku se nenávratně blíží, proto neváhejte a rozhodně přijďte.

DIVADLO LÍŠEŇ: „T-24 zasahuje…“

Divadlo Líšeň je nezávislý profesionální soubor založený v roce 1998 v Brně. Pro jeho tvorbu je typická výrazná stylizace vycházející z experimentu s výtvarnem, zvukem, hudbou a pohybem.Část dosavadní produkce divadla Líšeň tvoří loutkové inscenace pro dospělé. Líšeň při své práci využívá staré tradiční divadelní postupy a formy (inspiruje se např. lidovým divadlem, orientálními způsoby jevištní práce) a objevuje nové a neobvyklé možnosti jejich použití. Jednotlivé inscenace jsou výsledkem dlouhodobé tvůrčí práce a doba jejich vzniku se pohybuje okolo jednoho roku. Uvádějí se pak po celé republice a v cizojazyčných verzích putují po evropských festivalech.

Nejnovější inscenací divadla Líšeň je jevištní reportáž Putin lyžuje, která čerpá z Ruského deníku zavražděné novinářky Anny Politkovské. V současné době divadlo sídlí v Brně-Líšni na ulici Ondráčkově, kde rekonstruuje městskou částí pronajatý objekt bývalé hospody s kdysi funkčním sálem. Zatím proto hraje v prostorách v centru Brna – Kavárně Trojka, v Divadle Husa na provázku ad.

Kromě vlastní tvorby divadlo Líšeň také pořádá pravidelný festival (letos v září proběhne už jeho dvanáctý ročník) i další kulturní akce. V rámci projektu Divadlo zapomenutému publiku navštěvuje diváky, pro které je divadlo v běžné formě obtížně dostupné (v ústavech sociální péče, psychiatrických léčebnách, uprchlických táborech nebo dětských domovech).

Na Brněnském Lunaparku představí „T-24 zasahuje“.

v doprovodném programu uslyšíte:

ÚLET VČELSTVA
„Prej je to jazz a prej je to spíš pop. Někoho to baví, někomu se u toho aspoň dobře pojídaj chlebíčky. Momentálně 3. Jsem 3. Občas úlet.“ Lukáš “brada“ Duchoň (klávesy), Filip “Fil“ Rejč (bicí) a Petr Zirhit (basa).

Lucie Karafiátová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.