Představení Bohnice aneb Člověče, nezlob se

Levné dárky, best dárky
 • Poprvé v nové sezoně uvede HaDivadlo 5. října v 19,30 hodin celosouborovou inscenaci původní hry Luboše Baláka Bohnice aneb Člověče, nezlob se s podtitulem Tragikomedie z komunistického blázince, která originálním způsobem reflektuje zvláštní období naší nedávné minulosti – normalizaci 70. let.

  V našem příběhu, volně inspirovaném životním osudem režiséra a herce Miroslava Macháčka, přichází do psychiatrické léčebny Bohnice herec Soudek, signatář Charty 77, vnitřně nejistý, pochybující o schopnosti nést v plné míře následky svého činu – podpisu dokumentu volajícího po svobodě. Podivná grotesknost situací, které se odehrávají na terapeutických skupinách se ale postupně začne rozpadat v ještě podivnější tragičnost Soudkovy víry v pravdu a rozum. Osudový střet chartisty Soudka a funkcionáře Pytlíka se stane motorem zkázy celého pavilonu 19.

  Shodou okolností právě v těchto týdnech si Psychiatrická léčebna Bohnice připomíná výročí 100 let od přijetí prvního pacienta.

  HaDivadlo v čele s uměleckým šéfem Mariánem Amslerem zve všechny na neobvyklý večer, během kterého bude možné zažít na vlastní kůži schizofrenii sedmdesátých let v Československu, a přitom se tomu vysmát.

  Lucie Drlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.