Premiéra autorské inscenace Jána Sedala Gagarin

Levné dárky, best dárky
 • HaDivadlo zve na 4. premiéru 36. sezony 2010/2011 Gagarin, která se uskuteční v pátek 4. února 2011 od 19:30 hodin v HaDivadle.

  Letos 12. dubna uplyne přesně 50 let od startu prvního člověka do vesmíru. Tento fascinující moment, kdy lidská bytost poprvé uviděla modrou planetu z pohledu měsíce, se stal inspirací pro nové autorské představení HaDivadla, které připravuje Ján Sedal.

  Jenže Gagarinovi se na oběžné dráze přihodila nečekaná věc: asi na dvacet minut ztratil spojení se Zemí… Co všechno se na palubě kosmické lodi Vostok 1 dělo? O čem Jurij přemýšlel? Potkal se s Bohem? Poetické představení Jána Sedala vypráví právě o těchto dvaceti minutách: „Říkal jsem si, že přes všechnu ideologickou masáž, kterou prošel, a výcvik, který absolvoval, těch dvacet minut ve vesmíru jako první člověk, který se tam dostal, mohlo v něm probudit netušené věci.“

  V roli Gagarina Marián Chalány. V překvapivé souvislosti hudba Petra Hromádky, kterou bude hrát živá a nefalšovaná dechovka. Sedm obrazů o odvaze člověka vydat se do neznáma a zase se vrátit na zem.

 • Gagarin

  Autor a režie: Ján Sedal

  Dramaturgie: Jan Havlice

  Scéna: Jan Štěpánek

  Kostýmy: Zuzana Rusínová

  Hudba: Petr Hromádka

  Hrají: Marián Chalány, Petra Bučková, Cyril Drozda, Marie Ludvíková, Martin Siničák, Ján Sedal, Erika Stárková a Sára Venclovská

  Premiéra 4. února 2011 v 19:30 hodin v HaDivadle

  Reprízy v únoru: 6. a 21. 2. 2011 vždy v 19:30 hodin v HaDivadle

  Dále HaDivadlo připravuje na den padesátého výročí Gagarinovy cesty do vesmíru, tedy na 12. dubna 2011, speciální paradivadelní akci, která tuto významnou událost v dějinách lidstva připomene sérií happeningů, projekcí dobových dokumentů a dalších událostí na téma člověk a vesmír. V průběhu následujících týdnů zvěřejníme podrobný program.

  Zdroj: Jan Havlice, dramaturg HaDivadla

  rezervace vstupenek: 731 457 204 nebo pokladna@hadivadlo.cz

  pokladna otevřena Po – Pá od 10:00 do 18:00 a také 1 hodinu před představením

  Lucie Drlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.