Premiéra divadla Aldente: Who likes Brno?

Levné dárky, best dárky
 • Premiéra divadla Aldente Who likes Brno? se odehraje od 30. září do 3. října v 19.00 v Labyrintu pod Zelným trhem. Akce je spojena s divadlem v podzemí, happeningy nad zemí i objekty v centru Brna.

  Divadlo Aldente vytvořilo řadu inscenací šitých přímo na míru nějakému zajímavému místu (prolézačky na Kraví hoře, Tyršův sad, noční škola). Tentokrát si jako inspiraci pro svůj projekt vzalo celé Brno: Brno, jak ho vidí brněnská režisérka, moravská výtvarnice, český herec či francouzská hostující herečka. Ta přijela z Paříže za poznáním Brna. Tento moment je skutečný a inscenace na něm staví celý svůj neskutečný, nonsensový a dadaistický příběh.

  Projekt má několik vrstev. V centru Brna mohou kolemjdoucí spatřit ve dnech 29. září až 3. října výtvarná pojednání různých míst (kašen apod.). Jednotlivá „zastavení“ mají za cíl vytrhnout diváka z jeho stereotypního vnímání důvěrně známého prostředí a iniciovat Brňany k zájmu o město, ve kterém žijí. Diváci, kteří se rozhodnou představení navštívit, vyrazí každý den 30. září až 3. října v 19 hodin od Labyrintu pod Zelným trhem na malý divadelní seightseeing po centru Brna. Poté se zanoří do hlubin Labyrintu, kde zhlédnou samotné představení.

  Lea Surovcová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.