Premiéra nového dílu MADHOUSE

Levné dárky, best dárky

Jde opět o originální kabaret HaDivadla, který se pokusí v tom nejlepším slova smyslu navázat na předchozí úspěšný kabaret HaDivadla, který bude mít v březnu 2006 derniéru, Komediograf.

MADHOUSE! je zásadním projektem HaDivadla, který se nadále bude věnovat výsostně žánru kabaretu, a který pod sebou zastřeší všechny večery podobného typu, (například večer věnovaný oslavě čokolády, popřípadě další Silvestr).Právě všechny tyto projekty vedou k velkému získávání tvůrčích i uměleckých zkušeností celého souboru. Taktéž jsou velmi kvitovány diváky, neboť jde o otevřený divadelní tvar s písněmi, který se stále znovu a znovu proměňuje. K dobré a pohodové náladě přispívá i kozumace piva STAROBRNO, které je divákům i během představení rozášeno zcela zdarma.

PREMIÉRA NOVÉHO DÍLU
ORIGINÁLNÍHO KABARETU LUBOŠE BALÁKA A HADIVADLA,
VOLNĚ NAVAZUJÍCÍ NA POETIKU KOMEDIOGRAFU.
Tentokrát se švestkovou vůní slivovice.

  premiéra MADHOUSE III.

 • v pátek 28.4. v 19:30 h
 • reprízy: v pátek 12.5., v pátek 19.5., v úterý 23.5.

Vstup do sezóny 2005 zahájilo HaDivadlo komponovaným večerem, kabaretem, karnevalem na téma oslavy Silvestra a Nového roku, tentokrát z budoucnosti, z roku 2574. Ve fantazii herců a diváků jsme se přesunuli do doby, které se zaručeně nedožijeme. Díky této fantazii jsme se potom na malé vesnici Servác mohli zúčastnit tolik v dnešní době oblíbených oslav konce starého a začátku nového roku. HaDivadlo vždy ve své historii mělo blízko k večerům tohoto typu, ke kabaretu a volným pásmům písní, dramatických výstupů, skečů a krátkých, originálních, autorsky původních divadelních hříček a her. Jsou to projekty, které se zkouší jen krátkou dobu, díky nim si však herci mohou ověřit a budovat kvalitu své improvizace, stejně jako tvůrčí tým může velice rychle reagovat na současný aktuální život ve společnosti a groteskně ho transponovat na jeviště.
Na tento večer, který měl velký divácký ohlas, takže si vyžádal další reprízy, HaDivadlo navázalo Večerem Beaujolais, který byl inscenován v podobném duchu.
Od teď už však pouze MADHOUSE!

„Události z kultury“ s reportáží z MADHOUSU!.

  Madhouse III.

 • Autor : Luboš Balák
 • Režie : Luboš Balák
 • Scéna a kostýmy : Pavla Šrámková
 • Hudba : Mario Buzzi
 • Hrají: Kamila Kalousová, Jana Plodková, Václav Neužil, Jiří Hájek, Jakub Žáček, Roman Slovák, Miroslav Kumhala a Luboš Balák opět v roli nesmělého moderátora – poplety
 • Pivo: STAROBRNO 11° Svatováclavské

OHLASY Z TISKU

Na úspěšný Komediograf navazuje v HaDivadle
nový kabaret Madhouse
ČTK, 17.2.2006
Brněnské HaDivadlo v březnu po osmi letech ukončí úspěšný cyklus Komediograf. Na kabaret, v němž vystupovali Pavel Liška nebo Tomáš Matonoha, volně navázal nový projekt Madhouse.
BRNO 16.února (ČTK) – Brněnské HaDivadlo v březnu po osmi letech ukončí úspěšný cyklus Komediograf. Na kabaret, v němž vystupovali Pavel Liška nebo Tomáš Matonoha, volně navázal nový projekt Madhouse. První Madhouse, který stejně jako Komediograf spojuje scénky, hříčky a písničky, viděli diváci 13. února, další představení připravilo HaDivadlo na 24. února a 20. března.
„Komediograf měl premiéru v listopadu 1997 a od té doby se hrál třicetkrát i čtyřicetkrát za rok,“ řekl dnes ČTK umělecký šéf HaDivadla Luboš Balák. K ukončení cyklu vedla mimo jiné skutečnost, že někteří z herců se od premiéry Komediografu proslavili a k divadelním povinnostem jim přibyly i role v televizi a ve filmu.
Tým kabaretu Madhouse proto tvoří mladší herci, například Kamila Kalousová, Jana Plodková nebo Václav Neužil. Podle Baláka je kabaretní formát pro herce velkou školou, kde si mohou tříbit vtip, učit se improvizaci a vyzkoušet si bezprostřední reakce diváka. Jako herec se v roli moderátora-poplety představí také sám Balák, jinak scénárista a režisér Komediografu i kabaretu Madhouse. Hudbu opět obstará Mario Buzzi.
Vedení HaDivadla doufá, že projekt Madhouse, bude stejně úspěšný, jako Komediograf, o který byl zájem i v dalších městech České republiky a na Slovensku. „HaDivadlo mělo vždy ve své historii blízko k večerům tohoto typu, ke kabaretu a volným pásmům písní, dramatických výstupů, skečů a krátkých původních divadelních hříček. Tento typ divadla je velmi kvitován diváky,“ uvedla manažerka HaDivadla Zuzana Slováková. K popularitě nového kabaretu možná přispěje i fakt, že při představeních dostanou diváci zdarma pivo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.