Premiéra Wedekindovy LULU

Levné dárky, best dárky

HaDivadlo připravilo na začátek dubna inscenaci Franka Wedekinda LULU. V režii hostujícího režiséra Martina Porubjaka se v hlavní roli představí Jana Plodková.

LULU je na první pohled křehká dívka, která však nemilosrdně manipuluje svým okolím. Je krásná, jemná, spanilá, úchvatná, vášnivá, osudová. Jakoby ve své bytosti obsahovala pravzor všech žen, původní tvořící princip, který se může rozčlenit do tísíců charakterů a vlastností, od submisivní něžnosti až po vraždící vášeň.

Lulu je vtipná, příjemná, hravá, veselá, jizlivá, ironická, cynická, krutá. Nasazuje si a sundává si své tváře jak se jí hodí, jak se jí líbí, jen aby co nejvíce rozehrála svou novou hru a roztančila svůj nový tanec lásky, touhy, vášně a smrti.
Vlastní životní příběh i příběhy svých známých vyvažuje na lékárnických váhách, na jednu misku přihodí třeba lehce dojetí na druhou třeba špetku arogance. A riskuje stále víc, protože riskovat stále víc ji baví. Lulu je fantastická!

Ve své době byla hra německého dramatika Franka Wedekinda skandální. V novém uchopení klasické látky – našich erotických tužeb i běsů, která tolik pobouřila Wedekindovy současníky a tolik fascinovala následovníky se v hlavní roli představí Jana Plodková, pro kterou je LULU velkou hereckou příležitostí. Vedle téměř celého ansámblu HaDivadla vystoupí řada originálních hostů v příznačných rolích: Martin Dohnal, Marian Chalany (VŠMU Bratislava) a živý tep beatboxu Ondřeje Havlíka, který je atmosférou i hudbou inscenace. Scénu navrhl Tomáš Rusín, kostýmy Zuzana Štefunková.

Tisková konference k chystané premiéře se odehraje ve foyer HaDivadla ve čtvrtek 29.3.2007 ve 14:30 hod., za účasti režiséra inscenace Martina Porubjaka, Jany Plodkové, Mariana Chalanyho, Martina Dohnala a uměleckého šéfa divadla Luboše Baláka.

Premiéra se uskuteční 4.dubna.2007 od 19:30 v HaDivadle.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.