S Kristiánem na téma Kdo neskáče, není Čech, kdo nekrade…?

Levné dárky, best dárky
 • Malá scéna Mahenova divadla byla 20. 9. beznadějně vyprodána. Po prázdninové přestávce přivítala diváky na dalším z večerů S Kristiánem na téma…, tentokrát o nás, Češích.

  Foto: Anna Pecková

  V prvním pořadu nové sezony debatoval se svými hosty autor a režisér Kristián Chalupa v odlehčeném tónu o některých rysech české povahy a o aktuálních otázkách korupce a kriminality.

  Hosty tentokrát byli ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman, zakladatel Muzea českého a slovenského exilu a emigrace 20. století Jan Kratochvil a kriminalista Miloslav Jedlička. Písničkami příjemný večer doplnil herec Městského divadla Zdeněk Junák, Lenka Filipová-Kudelová a Jiří Harnach. Tradičně vystoupili i herci Mahenovy činohry Jaroslav Kuneš a Vladimír Krátký.

  Anna Pecková uvedla vernisáž svých fotografií a netradičně představil své fotografie i Antonín Vystrčil.

  Rozhovor s Kristiánem Chalupou, autorem pořadů, které na Malé scéně realizuje již třetím rokem, najdete v rubrice Lidé kolem nás na česko-chorvatském portálu www.infospona.net.

 • You may also like...

  2 Responses

  1. Antonín Vystrčil napsal:

   Kristiane, kamaráde,dík. …
   … Ale bylo by to moc jednoduché, takhle to říci, resp. napsat. Máš výborný pořad, pořad: S Kristianem na téma. … Obklopuješ se skvělými hosty, kteří k Tobě do pořadu jdou proto, že k Tobě něco cítí, jako já, a nebo, že jsi je prostě něčím zaujal.
   Rád jsem u Tebe v pořadu vystoupil, a předpokládám, že jsem Tobě i Tvému, našemu společnému, brněnskému publiku představením svých fotografií udělal radost.
   A představil jsem je jinak. … nebylo to sice tak okázalé a honosné jako před měsícem na vernisáži, kterou jsem měl v Praze, ale bylo to od srdce, pro nás, pro Vás Brňáky. A chtěl jsem to takhle předvést. Protože Brno je mým druhým domovem, jak jsi to řekl krásně během pořadu. V Brně jsem vystudoval, v Brně jsem také téměř dvacet let pracoval.
   … Vím jak Tě má publikum v Mahenově divadle rádo, v divadle, ve kterém jsi před lety pracoval, a že zase byla Malá scéna plná. Na pořadu jsem byl několikrát jako divák, mám v Brně za Ty roky hodně přátel, a že jich přišlo, stejně jako Tvých kamarádů a známých,
   … A tak si myslím, a říkali mi to pak i lidé, že jsem snad Brnu a Brňákům ukázal, že na vernisáže není potřeba velkých sálů, na vernisáže není potřeba ani velkých a honosných nasvícených panelů, stačí, když se tak jako tady sejde pár desítek, stovek, lidí, kteří spolu chtějí strávit hezký večer.
   A to se myslím povedlo. Ano – stačí mít malý kus plechu, jednobarevného matného saténu a pár fotografií, které jsem dal kolovat po sále, každý si měl možnost fotografie prohlédnout, sáhnout si na ně, protože vše ostatní si lidé prohlédnou v klidu ve svých domovech z cédéčka, které jsem každému rád dával. Překvapilo mě i kolik lidí chtělo cédéčko podepsat, i to mě potěšilo.
   …Bylo to vše od srdce a rád jsem to pro Vás pro všechny udělal. … Čekají mě další vernisáže a další mé autorské výstavy A.V. … FOTOGRAFie … tak trochu jinak. Fotografií z projektu 2stromy a makrofotografií a krajinářské fotografie. …
   A ještě něco chci dodat – v době, kdy jsme se dohodli, že k vernisáži dojde jsi měl přání, abych vystavil něco o Brnu, něco o Brňácích, o lidech z ulic, o náladách, prostě něco pro Brno. Dělal jsem to pro Vás rád a podle reakcí a Vašich slov, jsem rád, že se i tato část vernisáže líbila. Že i tento bonus, který byl součástí a doplněním mých dvou cyklů jste dobře přijali.
   Fotografoval jsem to fakt rád a pro Vás, se kterými jsem žil a za kterými se sem do Brna rád vracím.
   … Budu šťastný, když se sem za Vámi do Mahenova divadla budu moci vrátit. Budu rád i další nabídce, a nemusí jít jen o divadlo, když jsem vystavoval v Praze a nebo besedoval nad fotografiemi s dětmi ve školách, cítil jsem zájem, a to rád poznám i v Brně a okolí, ale i jinde, odkud mě pozvete, a tak napište. Budu-li pozván, a třeba i na jiné místo v Brně, nemusí to být jenom divadlo, ale i galerie, výstavní síň, aula, nebo škola, či jiné místo, jako tomu bylo v Děčíně, a o čemž jsem Vám v pořadu vyprávěl, rád přijedu a představím Vám svoje nové fotografie, které budu pro další výstavy
   připravovat.

   Zdravím Tebe Kristiane, a všechny Brňáky, a vůbec všechny z Brna a okolí.

   A ještě něco, pokud jsem někomu nedal svoje autorské cedéčko s fotografiemi a čtete tuto mou poznámku a poděkování, napište si o něj emailem, nebo esemskou, rád Vám jej poštou pošlu.
   A stejně tak jej pošlu i všem dalším, i těm kdo z Brna nejsou. Prostě jenom viděli moje fotografie, ať již na výstavách, zde v Brně, nebo i jinde. kontakt najdete na webu FotografuvBlog.cz – a nebo prostě, jak jsem říkal na sále, stačí zadat do vyhledávače antvy a vyjedou Vám moje fotografie.
   Takže ještě jednou, díky Vám všem, díky dalším hostům, byli jste fakt dobří a poskytli jste nám, publiku, krásný zážitek. Prostě – bylo mi s Vámi fajn.
   Zdravím Vás a těším se na brzké shledání.
   Antonín Vystrčil – autor projektu 2stromy a projektu A.V. … FOTOGRAFie … tak trochu jinak.

  2. Anonym napsal:

   Tondo, srdečně tě zdravím. Na další setkání s tebou a se všemi pravidelnými i náhodnými návštěvníky mého pořadu se těší Kristián Chalupa

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.