SAD vydává „Standa má problém“ a další malé hry

Levné dárky, best dárky

Svět a divadlo (SAD) časopis o světě divadla a divadle světa vydal přílohu k ročníku 2005 s titulem Standa má problém a další malé hry pro velké sadisty. Publikace obsahuje 9 divadelních her současných autorů.

  STANDA MÁ PROBLÉM
  A DALŠÍ MALÉ HRY PRO VELKÉ SADISTY

 • Iva Volánková: STANDA MÁ PROBLÉM
  (český thriller, ve kterém neteče krev/drama věčné lásky)

 • Iva Peřinová: STRÝČEK NOE
  (zlehýnka o potopách světa)

 • Hubert Krejčí: ROZHOVOR ZA KONZERVATOŘÍ
 • Hubert Krejčí: NESLÝCHANÝ ZÁNIK POCTIVÉHO DIVADLA NEBOLI STRAŠLIVÁ ZÁHUBA UMĚLCŮ NA MALÉM MĚSTĚ
  (loutková hra)

 • Viliam Klimáček: DÍLERI
  (hra pre SAD)

 • Tomáš Kafka: HABERMAS
 • Egon Tobiáš: VOHEŇ BÁSNÍKŮ
 • Jiří Pokorný: SMARAGDOVÝ DRAK
 • Iva Volánková: PAROUBEK JE KAMARATH
  (Velká Vlastenecká Pohádka)

Časopis Svět a divadlo (SAD) je dvouměsíčník vydávaný od roku 1990. Jazyk a redakce jsou česko-slovenské. Časopis spolupracuje i s předními zahraničními autory, a to ve velké míře i s autory visegradských zemí. Tomuto zaměření odpovídá i mezinárodní redakční kruh časopisu (jehož základ tvoří zástupci zemí „visegradské čtyřky“: Česka, Polska, Maďarska a Slovenska).

Kromě textů o divadle (inscenacích, osobnostech, dramatu, festivalech…) publikuje v prvním českém vydání i původní či přeložená dramatická díla a současně se zabývá i tématy estetického, politického či např. filosofického rázu: např. série článků věnovaných vztahu státu ke kultuře, ale také feminismu, monumentalitě, kulturnímu kolonialismu či rozporům globalizace a národní identity.

Cílem je pravidelné a zasvěcené informovění v širších evropských, respektive světových souvislostech. Dalším záměrem je vybudování platformy pro další aktivity, přesahující rozměr divadelní publicistiky: např. pořádání veřejných diskusí a konferencí, vědeckou činnost či reprezentaci jednotlivých národních kultur např. formou spolupráce s festivaly, divadly atd.. Mezi čtenáře časopisu Svět a divadlo patří především odborná divadelní veřejnost (praktická i teoretická, studenti, atd.), je však čten a odebírán i širším okruhem o zájemců o kulturní dění, a to zejména v Čechách a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropy i zámoří.

( 19.01. 2006) ZDROJ: SAD

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.