Stromodivy odhalí svá tajemství na břehu Baťova kanálu

Levné dárky, best dárky
 • Premiéra site specific projektu Stromodivy souboru F TEATR (dříve Divadlo Facka) představí divákům kouzelný podmořský svět ležící v korunách stromů. Inscenace se odehraje v pátek 29. července ve 21.30 a jevištěm se stanou topoly na břehu Baťova kanálu ve Spytihněvi.

  V pátek po západu slunce na poloostrůvku mezi řekou Moravou a Baťovým kanálem vytvoří soubor F TEATR pro diváky svého premiérového představení Stromodivy atmosféru podmořské krajiny. Herci se však nevydají pod hladinu, ale přenesou vodní svět do větví stromů na břehu u plavební komory.

  Pro inscenaci tzv. site specific, tedy ušitou na míru určitému prostředí, rozšířili řady stálých spolupracovníků F TEATRu další kejklíři, hudebníci či také horolezci. Předvedení tohoto náročného projektu vyžaduje několikadenní přípravu na místě, kdy je základní scénář přizpůsobován okolí. Do budoucna bude spojen s workshopy, jejichž účastníci si nakonec v představení zahrají.

  Inscenace vznikla za podpory statutárního města Brna. Díky důrazu na pohybové, hudební a vizuální prvky je srozumitelná rovněž pro publikum z řad cizinců či neslyšících.

  Zároveň s uvedením Stromodivů začíná Divadlo Facka používat nový název F TEATR, který složený z prvního písmena části původního jména a mezinárodně srozumitelného výrazu pro divadlo.

  Silvie Sanža, produkce

  Marek Havlík, koordinátor projektu Stromodivy

 • STROMODIVY

  Premiéra: 29. 7. 2011, plavební komora Spytihněv (dříve přístaviště Rejda); 1. repríza: září 2011 Brno

  Režie, scénář: Sergej Sanža

  Hudba: David Smečka

  Kostýmy: Alžběta Hanzlová

  Obsazení: Sergej Sanža, Vladimíra Mazourová, Michal Bumbálek, Ondřej Sanža Šafránek, Karel Krňanský, Mirek Černý, Lukáš Krejčí, Michaela Červinková a další

 • F TEATR

  Pohybové a plenérové Divadlo Facka vzniklo v roce 2005 v Uherském Hradišti, od roku 2011 začíná soubor, který má již řadu let stálé působiště v Brně, používat název F TEATR. Specifikem inscenací je propojení cirkusových dovedností (chůdy, žonglování, balancování na kouli…) s prvky nonverbálního divadla, díky čemuž je velká část repertoáru srozumitelná i pro zahraniční diváky. V pouličních představeních pro široké publikum a pohádkách pro děti je kladen důraz na interaktivitu. Soubor také hostuje na klasických i klubových českých scénách. Mezi další aktivity patří vytváření projektů typu „site-specific“.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.