Taneční divadlo MAXIMVS pro ortopedii

Levné dárky, best dárky

Ve čtvrtek 16. 4. 2009 se uskuteční v brněnském divadle Polárka netradiční benefiční taneční představení Tanečního divadla MAXIMVS nazvané Tanec pro… ortopedii.

Brněnské Taneční divadlo MAXIMVS pod vedením pedagoga, tanečníka a choreografa Davida Strnada se rozhodlo uspořádat benefiční představení pro soukromou ortopedickou ambulanci v Brně. Důvody, které k tomu taneční soubor vedly, shrnuje David Strnad: „Je to pokus založit v Brně tradici, která by splňovala dvě základní podmínky: Brno bude mít o jednu tanečně-kulturní akci více a finance z tohoto představení budou použity na rozvoj ortopedického zařízení, které se na tanečníky do určité míry zaměří. Věříme, že se na tomto představení sejdou tanečníci i netanečníci, lidé, kteří mají zdravotní problém i ti, kteří ho ještě nemají a snad nikdy ani mít nebudou.“

Pro laika je většinou tanec řazen do kategorie zábavy a vlastně si ho vůbec nespojuje s extrémní fyzickou i psychickou zátěží. Jelikož tanec udržuje v kondici komplexně celé tělo, je potřeba najít vyváženost mezi tím, co dává a co bere. Dnes tanec stojí v podstatě na okraji zájmu. Je to vlastně pochopitelné, protože pro tanec je potřeba pracovat s fantazií, emocemi či smyslem pro hudbu. A to jsou všechno požadavky, které dnešní rychlá doba příliš nerozvíjí. Přitom je tanec, jako bezbariérový způsob komunikace, použitelný na celém světě. Tanečníci se tak mohou „protancovat“ k potížím pohybového aparátu dříve než ostatní a hledají odbornou pomoc podstatně hůře než například sportovci. Ačkoliv zatížení bývá podobné, tanečníci velmi často jen s trpkým úsměvem sledují, jak se sportovci obklopeni týmem odborníků během velmi krátké doby vracejí na trávníky a antuky.

Taneční divadlo MAXIMVS toto první představení pořádá ve spolupráci s divadlem Polárka a hostem programu jsou studenti II. ročníku ateliéru muzikálového herectví, kteří pracují pod vedením Mgr. Sylvy Talpové a uvedou zhudebněné sonety Williama Shakespeara v choreografii Davida Strnada. Druhá část představení bude patřit právě Tanečnímu divadlu MAXIMVS. Kapacita divadla Polárka je omezena, vstupenky si můžete rezervovat v předprodeji divadla Polárka na Tučkově, www.divadlopolarka.cz. Začátek je v 19 h a vstupné je dobrovolné.

Další možnost shlédnout tento dynamicky se rozvíjející taneční soubor v Brně se naskytne 18.4. v Divadle Reduta v rámci slavnostního večera ke 30. výročí založení smíšeného pěveckého sboru Ars Brunensis Chorus.

Hanka Vojtěchová

  • Taneční divadlo MAXIMVS
  • www.tdmaximvs.cz
  • david.strnad@centrum.cz
  • You may also like...

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.