Těla v ohrožení na brněnské scéně

Levné dárky, best dárky
 • Company ProART pokračuje v sérii komponovaných večerů zahraničních choreografů. 28. dubna od 19:30 hodin uvede v brněnském Stadionu na Kounicově ulici dvě choreografie nezávislého tanečníka a uměleckého vedoucího Company ProART Martina DvořákaBrotherhood a Foreign Bodies. Ty budou doplněny kusem švýcarského choreografa Félixe DumérilaBon vieux temps. Názvem večera a společným tématem jsou Těla v ohrožení. Večer bude zároveň brněnskou derniérou těchto kusů.

  Jako první se představí choreografie Brotherhood (Bratrství), která se věnuje „…reflexi české společnosti v období normalizace a po roce 1989. Je jistou sondou do stavu naší společnosti a paralelou k nedávné minulosti,“ uvedl tvůrce představení Martin Dvořák.

  Jako další bude následovat komorní provedení Foreign Bodies (Cizí těla), které měly premiéru v květnu minulého roku v koprodukci s Filharmonií Brno. Foreign Bodies se zabývají stavem člověka, který je cizincem nejen pro své okolí, ale i sám pro sebe.

  Večer bude zakončen choreografií Félixe Dumérila Bon vieux temps (Staré dobré časy). Jedná se o veselý taneční příběh vytvořený na míru čtyřem tanečnicím Company ProART. V příběhu o nostalgii a nenaplněných snech se choreograf pokouší vyjádřit dynamiku a příčiny lidského chování: kolektivu vůči jedinci. Co nás tlačí se přizpůsobit davu nebo naopak se z něj vymanit? Těla jsou v ohrožení. ?

  Jana Stanulová

  Foto: archiv Company ProART

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.