11. prosinec je celostátním termínem změn jízdních řádů

Levné dárky, best dárky

V neděli 11. prosince dochází ke změnám také v brněnské hromadné dopravě.
Změna vedení autobusových linek v oblasti Řečkovic:

Linka 41 se zkracuje na trasu Královo Pole, nádraží – Medlánky – Ivanovice, Kouty (některé spoje dále do Lelekovic nebo ke Globusu).

Ve zrušeném úseku nahradí linku 41 nová linka 70, která bude vedena po trase Ořešín – Kronova – Horácké náměstí – Královo Pole, nádraží – Semilasso – Tylova – Horácké náměstí a zpět do Ořešína (linka 70 pojede v úseku Kronova – Královo Pole, nádraží – Semilasso a zpět po stejné trase jako linka 42), vybrané spoje linky 70 budou v obou směrech v úseku mezi zastávkami Jandáskova a Kronova zajíždět k zastávce Řečkovice, nádraží tak, aby byla pro cestující z Ořešína, Jehnic, Mokré Hory a ulice Jandáskovy zajištěna možnost přestupu na vlaky ČD (v rámci systému IDS JMK označení tratě S3) směr Židenice – hlavní nádraží a zpět.
Noční linka 90 pojede nově v úseku Řečkovice – Jandáskova obousměrně přímo přes zastávky Palackého náměstí a Kronova (vynechá tedy trasu přes Žilkovu, Ivanovice a Maříkovu).
Noční linka 91 pojede ve stávající trase Starý Lískovec, Labská – Hlavní nádraží – Řečkovice a dále nově přes zastávky Žilkova – Černohorská – Příjezdová – Kouty – Mácova až na konečnou Ivanovice, Globus a zpět. Spoj v noci před nepracovním dnem s odjezdem 1:30 hod. od hl. nádraží pojede od zastávky Mácova po trase linky 41 na konečnou Lelekovice, u kříže a odtud v čase 2:26 hod. zpět (vynechá konečnou Ivanovice, Globus).

Změny v ostatních částech města:
Vzhledem ke komunikačnímu uspořádání souvisejícímu s otevřením nového mostu na ulici Tuřanka přes železniční trať bude pro spoje linky 75 jedoucí z konečné Slatinka zřízena zastávka Řípská před křižovatkou s ulicí Tuřanka od ulice Šmahovy.

Na lince 76 se zavádí nové spoje jedoucí po stávající trase v úseku Hlavní nádraží – Švédské valy – Slatina, závod – Řípská a dále ulicí Šmahovou k zastávce Slatina, nádraží.

V rámci postupu prací při výstavbě mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Hlinky – Bauerova se obnovuje zastávka Pisárky pro okružní linky 44, 84 a ve směru k hl. nádraží také pro noční linku 98. Zastávky jsou pro oba směry jízdy dočasně situovány v ústí ulice Žabovřeské v blízkosti přechodu pro chodce navazujícího na ulici Kamenomlýnskou.

Z důvodu zpřesnění a lepší orientace jsou změněny nebo doplněny některé názvy zastávek: původní název zastávky Ivanovice se mění na Kouty (podle kolmé ulice); konečná zastávka tramvají Lesná se doplňuje o název místní lokality Čertova rokle; název zastávky linek 94, 510 a 511 Modřice, Tyršova se mění na Modřice, Brněnská; název konečné tramvají Obřany se doplňuje o název přilehlé ulice Babická; na linkách 43, 57 a 93 se v Soběšicích doplňuje pojmenování stávající konečné zastávky o název kolmé ulice Klarisky a mezi touto zastávkou a zastávkou Lesní škola se zřizuje nová zastávka Malinová; zastávka linek 8 a 10 Stejskalova ponese nový název Židovský hřbitov.
Na základě četnosti využívání se upravují režimy zastavování některých zastávek: zastávky Mácova a Modřice,Brněnská budou nově v režimu od 20 do 5 hodin na znamení; zastávky Modřice,železniční stanice, Sokolnice,rozvodna a Pod Mniší horou budou stálé a zastávky Branka, Kristenova, Lísky a Švédské valy budou mít režim zastavování celodenně na znamení.

Regionální dopravy se týká zejména rozšíření Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) v další etapě, tentokrát do oblasti Rousínova, Bučovic a Vyškova. Zde se integrují nové úseky železničních tratí a zavádí se nové autobusové linky. Bližší informace o regionální dopravě a také jízdní řády všech linek IDS JMK najdete na stránkách Dopravního podniku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.