Blíží se návštěva papeže Benedikta XVI.

Levné dárky, best dárky

V sobotu 26. září 2009 bude doprava z centra města k areálu Letiště Tuřany zajišťována pravidelnými autobusovými linkami 76 (v denní době) a 89 (noční provoz). Provoz na obou linkách bude v sobotu 26.9. a v noci na neděli 27.9. průběžně monitorován a v případě potřeby operativně posílen.V neděli 27. září 2009, po uzavření ulice Evropské pro veškerou dopravu (předpoklad od 4:00 hod.), bude trasa autobusových linek převedena na spojovací komunikaci od ulice Tuřanka do areálu Letiště. Mimo linek 76 a 89, které pojedou dle standardních jízdních řádů bude zahájen provoz linek příležitostné dopravy s označením C a P, které převezmou obsluhu areálu Letiště Tuřany po celou dobu konání akce (návoz a odvoz návštěvníků) cca od 4 do 18 hodin.

 • Linka C („centrum“) pojede po trase a zastávkách: HLAVNÍ NÁDRAŽÍ (4. kolej) – Zvonařka – Tržní – Spáčilova – Černovičky – Vlárská – Brněnky – Řipská – Slatina, závod – LETIŠTĚ TUŘANY (na linku budou řazeny i expresní spoje).
 • Linka P („parkoviště osobních automobilů“) pojede po trase a zastávkách: PARKOVIŠTĚ Těžební – Parkoviště-silnice I. – Parkoviště-silnice II. – Parkoviště Švédské valy – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – LETIŠTĚ TUŘANY.
  Na obou linkách příležitostné dopravy C a P bude řazení spojů řízeno operativně dispečery (maximální garantovaný interval 15 minut, minimální až 1 minuta).

 • V oblasti městské části Brno-Slatina pak bude také posílen provoz na linkách 31 (Hlavní nádraží – Slatina – Šlapanice) a 78 (Židenice, nádraží – Stará osada – Vinohrady – Líšeň – Slatina – Tuřany – Chrlice – Modřice, Olympia). Provoz linky 78 bude zahájen již před 4. hodinou ranní.
 • Tramvajové linky 2, 4, 9, 12 a trolejbusová linka 33 pojedou v neděli 27. září podle jízdních řádů pro SOBOTY (častější ranní a dopolední intervaly oproti běžnému nedělnímu jízdnímu řádu).
 • S ohledem na odbavování autobusů u Hlavního nádraží bude v neděli 27. září (přibližně do 10:00 hod.) přeložena odjezdová zastávka směr Letiště Tuřany pro linky 76 a C ze smyčky trolejbusů na nástupiště na 4. koleji. Z tohoto důvodu budou v uvedené době tramvajové linky 8, 10, 12 a 13 směr Dornych a Křenová odbavovat u nástupiště na 2. koleji (zastávka linek 1, 2 a 4).
 • Vzhledem k uzavírce části ulice Řípské (od Tuřanky po Evropskou) a zjednosměrnění komunikací Těžební a Průmyslová bude od 6:00 do 17:30 hodin linka 77 mimo provoz.
 • Příslušné spoje linky 75 budou v době od 5:30 do 18:00 hodin zrušeny v úseku Slatina, závod – Šmahova – Slatina, nádraží.
 • Linka 76 pojede v době od 4:00 do 18:00 hodin v úseku Řípská – Letiště Tuřany přes zastávku Slatina, nádraží, ulicí Tuřanka a spojovací komunikací do areálu letiště, čímž vynechá zastávku Šmahova.
 • Obdobně spoje noční linky 89 jedoucí na/z Letiště Tuřany v uvedené době vynechají zastávky Řípská a Šmahova.

Přeprava cestujících na Letiště Tuřany linkami 76, 89 (úsek Hlavní nádraží – Letiště Tuřany), C a P bude od 8:00 hodin v sobotu 26.9. do 20:00 hodin v neděli 27.9. bezplatná.

You may also like...

1 Response

 1. [ K! ] napsal:

  Cholera jasna!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.