Dopravní podnik dostane 60 milionů

Levné dárky, best dárky

Před pár dny mně chytil revizor. Poskytl jsem mu požadované údaje a na celou věc, jak mám ve zvyku, okamžitě zapoměl. Včera mně také chytil revizor – byl jsem zrovna začtený do ranních novin, konkrétně do zprávy pod titulkem z nadpisu tohoto článku. Píše se zde o tom, že brněnští radní posílají ještě z letošního rozpočtu do dopravního podniku skoro 60 milionů korun. Finanční injekci pak zdůvodňují zdražováním elektrické energie a nafty.

Dnešnímu revizorovi jsem také neodmlouval a poskytl požadované údaje, ale na celou věc tentokrát nezapoměl, naopak, začal jsem trochu počítat.

Jak to tam v tom dopravním podniku hospodaří, propána? Vždyť příjmy z reklamy prostřednictvím smluvní agentury musejí činit částku v řádu několika set milionů korun ročně, k tomu má samo DpmB vlastní reklamní oddělení, jehož příjmy se také vyjadřují v milionech. K tomu příjmy z vysokého jízdného + výtěžek z revizorských razií.

Že by tady to poměrně nebezpečné a ponižující drkotání v mnohdy přeplněných a vandaly poničených vozech MHD skutečně stálo tolik? Tomu nevěřím, nejsem dnešní a počítat trochu umím. Zeptáme se tedy. Jedinou z mála institucí, která v Brně soustavně odpovídá na dotazy je Kancelář primátora Statutárního města Brna. ZDE
je dotaz, počkáme na odpověď.

Zdroj informace o dalších financích pro DpmB: DNES, příloha Brno. Obr.:www.videokamery.cz

You may also like...

3 Responses

  1. Anonym napsal:

    Odpověď na tento poměrně jednoduchý dotaz zřejmě vyžaduje nějakou speciální přípravu – zatím nic….

  2. jenDOS napsal:

    Tak trochu nechápu smysl tohoto článku? ….A autor si zřejmě myslí, že jezdit načerno je zcela v pořádku… Jedno přísloví praví, nejprve vyndej trám ze svého oka a pak teprve vyndávej třísku z oka svého bratra.

  3. Anonym napsal:

    to vše svědčí zřejmě ˇbuďto o špatném hospodaření top managementu dopr. podniku, anebo …:-((((( je v tom něco zcela jiného

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.