Havarovaný autobus po nárazu vyhořel

Levné dárky, best dárky

Linkový autobus Dopravního podniku města Brna 1. ledna v podvečer vyhořel po dopravní nehodě v Novoměstské ulici v Brně-Rečkovicích.Událost byla krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS ohlášena v 18.05 hodin, na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické a Bauerově ulici. Linkový autobus Karosa zřejmě v důsledku zdravotních problémů řidiče v Novoměstské ulici vyjel z jízdní dráhy, narazil do sloupu veřejného osvětlení a do zídky u restaurace. Po nárazu se autobus vzňal. Ve vozidle jeli v době dopravní nehody dva cestující, kteří vyvázli bez zranění, řidič byl při příjezdu hasičů již v péči zdravotníků.

Hasiči zasahující se třemi cisternami proti plamenům v autobusu nasadili dva vodní proudy, dalším vodním proudem ochlazovali a chránili sousední objekt restaurace. Termokamerou současně prověřovali, jestli v hořícím autobusu někdo nezůstal. Požár dostali pod kontrolu v 18.19 hodin a dohasili v 18.32 hodin. Havarovaný a vyhořelý autobus pak ze zídky u restaurace vyprostili zpět na vozovku. K opravě zničeného sloupu povolali mechaniky správy veřejného osvětlení.

Autobus se vzňal v důsledku dopravní nehody. Požár zničil interiér vozidla. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 1,5 milionu korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid/i>

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.