Mapa policejních radarů na území Brna

Levné dárky, best dárky

V příloze tohoto článku naleznete mapu s vyznačním míst, kde v Brně se pravděpodobně vyplatí zpomalit.

You may also like...

1 Response

 1. S. napsal:

  Kde jsou radary? Brno obíhá mapka

  Brno – Tušíte, kde jsou v Brně policejní radary? A víte, kolik jich je? Mezi Brňany koluje e-mail, který podobné informace obsahuje. Na území města je podle mapky přiložené k elektronické zprávě čtrnáct stálých radarů měřících rychlost.

  Spíš než na realitě je však taková mapka založená na snech dopravních policistů. V Brně totiž funguje jenom jeden úsek, kde je rychlost projíždějících aut neustále pod dozorem kamer, které údaje o spěchajících řidičích předávají policistům.

  Kde se měří? Řidiči už „riziková“ místa znají

  „Taková mapka určitě není založená na pravdě,“ tvrdí brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková a potvrzuje informaci pouze o jednom místě se stálým měřením rychlosti. „Policie disponuje mobilními radary umístěnými ve vozidlech, Do nevyvedené mapky se dostaly i některé křižovatky, které v noci pracují v režimu takzvané „celočervené“ a nad semafory jsou umístěné kamery. „V noci je na celé křižovatce červená, a jakmile semafor zaznamená přijíždějící vozidlo, automatickymu přepne na zelenou,“ popsal před časem Jiří Matouš z Brněnských komunikací. Rychlost však takový semafor měřit neumí.

  Strážníci dostanou novou octavii s radarem

  Řidiči, kteří si nyní oddechli, ale budou mít od přelomu září o jeden důvod ke starosti více. Stane se jím octavie městské policie Brno vybavená radarem, která vyrazí do brněnských ulic.

  „Auto bude vypadat jako běžný služební vůz městské policie,“ uvedla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková. které může rozestavovat dle potřeby,“ upřesnila Procházková.

  Spíš než pevné radary zaznačil neznámý autor mapky do svého díla většinu míst, kde řidiči mohou příležitostně narazit na policejní hlídku měřící rychlost. „Některá z těch míst jsou notoricky známá,“ připouští Procházková.

  ***

  * Kde se měří

  Jediný stálý úsek v Brně je na ulici Sportovní ve směru do centra.

  Mobilními radary policie často měří na ulicích Rokytova ve směru na Vinohrady, na Bauerově, Jihlavské ulici v klesání u krematoria a u nemocnice, Vídeňské ulici nebo na Hradecké ulici směrem do centra.

  Průjezd na červenou se sleduje na křižovatce Kounicovy a Kotlářské a Křižíkovy a Sportovní ulice.

  Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Brno
  Autor: JIŘÍ SMETANA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.