Obnovení provozu MHD v ulicích Husova a Pekařská

Levné dárky, best dárky

Po 14 měsících
rekonstrukce inženýrských sítí a komunikací byl od soboty 29. srpna 2009 obnoven provoz tramvají a autobusů v ulicích Husova a Pekařská. V této souvislosti dojde k následujícím změnám v provozu linek MHD.

  • Tramvajová linka 5 bude provozována na trase Štefánikova čtvrť – Česká – Pekařská – Mendlovo náměstí – Vídeňská – Ústřední hřbitov, smyčka. Denně od 20 hodin a také v nepracovních dnech ráno do 8 hodin bude linka 5 v provozu pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí.
  • Linka 6 bude nově v provozu na trase Královo Pole, nádraží – Česká – Pekařská – Mendlovo náměstí – Vídeňská – Starý Lískovec.
  • Linka 7 pojede na trase Štefánikova čtvrť – Česká – Pekařská – Vídeňská – Bohunice, Švermova a bude v provozu pouze v pracovních dnech od 6 do 19 hodin.
  • Linky 12 a 13 pojedou v úseku Hlavní nádraží – Česká po původní trase obousměrně ulicí Husovou. Zastávky Hlavní nádraží se pro tyto linky obnovují na 3. a 4. koleji.
  • Zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh bude nadále obsluhovat již pouze tramvajová linka 4.
  • Ruší se provoz náhradní trolejbusové linky x5 na trase Mendlovo náměstí – Komenského náměstí a rovněž se ruší posilové spoje tramvajové linky 2 v úseku Hlavní nádraží – Ústřední hřbitov, smyčka (pokračování vybraných spojů linky 5 v dosavadní výlukové trase).
  • Noční autobusové linky 89, 92, 93, 95 a 99 pojedou v úseku Česká (Komenského náměstí) – Hlavní nádraží obousměrně ulicí Husovou přes zastávku Šilingrovo náměstí (pro linky 89 a 95 se ruší zastávka Česká). Zároveň se obnovují zastávky nočních autobusových linek Hlavní nádraží převážně na 1. až 4. koleji prakticky v původním uspořádání (ruší se zastavování nočních autobusů ve smyčce trolejbusů). Linka 97 bude i nadále v úseku Hlavní nádraží – Nemocnice u sv. Anny vedena obousměrně přes zastávku Hybešova.

Komentář k tramvajovým linkám:
Úprava směrového zakončení tramvajových linek 5, 6, 7 projíždějících ulicí Pekařskou souvisí s vytvořením páteřní tramvajové linky 6 (v pracovních dnech interval 4-5 minut provázaný s linkou 1). Linka 6 nově nabízí přímé spojení Starého Lískovce s Královým Polem v atraktivním intervalu bez nutnosti přestupu mezi linkami 1 a 8 u Hlavního nádraží. Současně dochází k poptávanému zvýšení kapacity tramvajové dopravy do Bohunic a Starého Lískovce a to nasazováním nových tramvají Škoda 13T na každém druhém spoji linky 6. Linka 7 pak v pracovních dnech doplní linku 5 do Štefánikovy čtvrti a mimo jiné zachová přímé spojení mezi Bohunicemi a například Dětskou nemocnicí.
Provoz trolejbusové dopravy v ulici Křenová:
S cílem rozšířit počet vyhrazených jízdních pruhů pro vozidla MHD a zvýšit atraktivitu veřejné dopravy budou trolejbusové linky 31 a 33 nově obsluhovat zastávky Masná a Vlhká ve směru k Hlavnímu nádraží na tramvajovém pásu společně s linkami 8, 10 a 13. Ve směru do Slatiny pak budou do trasy obou linek zařazeny uvedené zastávky Vlhká a Masná zřízené u chodníku (zastávka Masná za křižovatkou se stejnojmennou ulicí). Současně se tímto pro linky 31 a 33 ruší zastávka Čechyňská v obou směrech.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.