Oprava kolejí na Moravském náměstí

Levné dárky, best dárky

Z důvodu opravy kolejového křížení na Moravském náměstí budou od 6:00 hodin v sobotu 19. září nepřetržitě do ukončení prací v neděli 20. září 2009 (předpoklad do 18 hodin) upraveny trasy dotčených tramvajových linek v centru města následujícím způsobem:

  • Tramvajová linka 1 bude v úseku Moravské náměstí – Hlavní nádraží odkloněna obousměrně přes náměstí Svobody a ulicí Masarykovou, přičemž vynechá zastávky Malinovského náměstí a Janáčkovo divadlo. Na odklonové trase linka 1 zastáví na zastávkách Náměstí Svobody a Zelný trh.

  • Tramvajová linka 3 pojede v úseku Vojenská nemocnice – Česká obousměrným odklonem ulicemi Cejl a Rooseveltovou, čímž vynechá zastávky Jugoslávská, Dětská nemocnice, Náměstí 28. října a Moravské náměstí. Na odklonové trase linka 3 obslouží zastávky Tkalcovská, Kőrnerova, Malinovského náměstí a v sobotu po 18. hodině Janáčkovo divadlo.
  • Tramvajová linka 5 pojede v úseku Moravské náměstí – Poříčí obousměrným odklonem ulicemi Rooseveltovou, Benešovou, Nádražní, Hybešovou a Václavskou, čímž vynechá zastávky Česká, Šilingrovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a Mendlovo náměstí. Na odklonové trase linka 5 obslouží zastávky Malinovského náměstí, Hlavní nádraží, Nové sady, Hybešova, Václavská a po 18. hodině také zastávku Janáčkovo divadlo. Spoje jedoucí pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí budou ukončeny již ve smyčce Nové sady.
  • Náhradní doprava za uvedené linky bude zajištěna ostatními pravidelnými tramvajovými linkami v souběžných úsecích a také mimořádnou autobusovou linkou X na trase Mendlovo náměstí – Pekařská – Česká – Moravské náměstí – Dětská nemocnice – Jugoslávská – Tkalcovská (přestup na linku 3) a zpět.
    jízdní řád náhradní linky X

Změny zastávek:
Hlavní nádraží – pro linku 1 v obou směrech po dobu odklonu přeložena do ústí ulice Masarykovy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.