Parkovací dům stále téměř prázdný

Levné dárky, best dárky

Podnikatelský záměr který nevyšel. Tak lze charakterizovat první měsíce provozu parkovacího domu na Kounicově ulici v Brně. Jak jinak totiž označit situaci, kdy na veřejném parkovišti, které zde bylo dříve a které uspokojovalo potřeby řidičů řádově desítek a stovek automobilů je nyní parkovací dům a v něm – tři nebo čtyři vozidla…Přestože parkovné bylo v nedávné době významně slevněno a přestože strážníci MP v okolí předvádějí své dovednosti s největším nasazením ve čtyřiadvacetihodinovém režimu, mnoho klientů projekt neoslovil.

You may also like...

7 Responses

 1. kntz napsal:

  Není pravda že podnikatelský záměr nevyšel, je příliš brzo to hodnotit. Bude chvíli trvat než si motoristi zvyknou do něj jezdit. A stavět parkovací domy je podle mě velmi prospěšná záležitost!!! Nechápu proč redakci zrovna tento dům leží tak v oku.

 2. jezdec napsal:

  to chce asi čas tak 30, 40 let a pak třeba budou potřeba zase stáje a ne garáže:)

 3. Zdarec! napsal:

  MF DNES, sobota 17. 9.: (http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Amfjiznimorava&c=jiznimoravam_3_3)

  Už chápu…
  Již několikrát jste v MF DNES psali o tom, že nový parkovací dům v Kounicově ulici je málo využíván a řidiči se svými auty stojí v okolí na chodnících a zákazech stání. Už chápu proč. Po vjetí dovnitř jsem byl překvapen tím, jak je zde málo místa pro manévrování s autem. Můj vůz není nikterak velký, ale zlomit ho do zatáčky byl opravdu velký problém. Cestou jsem přemýšlel, zda je tento objekt opravdu určen pro parkování automobilů. Při odjezdu jsem zaplatil 75 Kč a šílený zážitek s ostrými zatáčkami jsem absolvoval znovu. Mám pocit, že tento parkovací dům nebyl vyprojektován jako parkoviště, ale jako velmi přesvědčivý prostředek pro všechny, aby raději použili MHD. Já už tam rozhodně parkovat nebudu.

  Dopisy jsou redakčně kráceny

 4. Stolicka michal napsal:

  mrzi me ze v centru Brna vznikla tak ohavna a nevkusna stavba.Pritom to byl pozemek ktery by se dal vyplatit zlatem.Dokud tam bude stat tahle zruda,ani ja v ni nebudu parkovat.Je to jedna z nejhorsich staveb za poslednich 15 let…Mam rad moderni architekturu,ale tohle s moderni architekturou opravdu nema nic spolecnyho…

 5. Patriot napsal:

  Nikde ve svete jsem jeste nevidel aby vylizal beton za skly ktery ho ma vlastne schovavat a tak vytvaret vkusnou a estetickou stavbu. Kdo vi jak by asi vypadali administrativni objekty takhle stavene.Od te doby uz nemam rad Kounicovu ulici,ale hlavne ze architekt ma penize v kapse.

 6. Leon napsal:

  Za redakci můžu říct, že nám nikomu není ten dům trnem v oku, ani to jak vypadá, nebo kolik je v něm místa. Problém je, že všichni bydlíme ve středu města, máme zde provozovny a kanceláře a už tak nás to stojí na pokutách tisíce měsíčně. a v těchto souvislostech mi připadně jako výsměch jít parkovat do parkovacího domu za jiné tisíce měsíčně. Nehledě na to že potřebujeme nakládat, zásobovat, anebo mít právo zaparkovat, zůstat stát tam kde bydlím abych si vyřešil svůj život. Mám tři děti a mám je přenášet z parkovacího domu na Kounicové?
  2/ Občas parkuji v garážích Slovan v Praze. Hodina tam stojí stejných 35,- Kč. I tam je vždycky volných míst dost.
  Pro většinu brňáků prostě parkovat na kounicové ještě dlouho nebude realita.

 7. Fakta k parkovani napsal:

  Záměr s podporou RMB (rada města Brna) možná vyjde!!!

  Bydlíme na ulici Kounicova. Máme auto. Nepovažuji to za žádný nadstandard. Je to pouhá nutnost. Když si soukromá firma IMOS postaví parkovací dům je to její věc. Ale když tam nikdo z místních lidí parkovat nechce, protože je ten dům zmrvený (tak malý na průjezd, až je na spoustě míst odřený od aut…), tak je přece jednodušší, když tuto soukromou firmu podpoří rozhodnutí RMB (z 6.10.05), která zruší parkování na chodníku od čísla 1 do 27. Připomenu, že chodník je dostatečný jak pro chodce tak pro auta. Při parkování aut zbývá na šířku cca 3 metry. Norma říká šířku min. 1,5 metru. Ale pro IMOS je to rozhodnutí nejvýhodnější. Předpovídal jsem to ve chvíli, kdy se začala stavba zakládat.

  Tímto zdravím pana Hoška, náměstka primátora, který zde nebydlí a který se asi nejvíce zasloužil o zrušení parkování. Řekněte, jaké další překvapení nás čeká? Ano, tuším, zrušení dalších parkovacích míst v oblasti Moravského náměstí. Přesunutí parkovacích automatů tam, kde se do teď parkovala zdarma (Slovákova). Řekněte nám to rovnou… vyženete nás z města? Tak by přece bylo vše jednodušší. Konstruktivní připomínka – ten parkovací dům měl stát na volném místě v centru na místě dnešního parkoviště vedle ulice Veselá! Ale tam se přece připravuje úplně jiná přiblblá stavba ke které asi bude chybět parkování. Tam by se možná jako investice parkovací dům zaplatil do 15 -20 let.. Na Kounicově se těch zhruba 130 milionů nezaplatí. Dotaz na pojišťovny: budete opakovaně hradit pojistné události z obyčejné snahy zaparkovat nebo vyjet ven?

  A teď k současným cenám parkování. Aby bylo všem jasno. Dnes je 22.10.2005. Parkování od 19.00 večer do 6.00 ráno stojí aktuálně v prac. dny 1000 Kč/měs. Ale kdo nechce vstávat před šestou, tak má možnost platit speciální cenu 2000 Kč/měs., pak můžete přijet parkovat už v 18.00 a jet do práce před 9.00. V uvedených cenách není žádný víkend a pokud přetáhnete předplacenou dobu v prac. den, tak platíte další kačky. Už vidím jak by se Vám líbilo jednoho dne parkovat místo zadarmo za 2000 Kč/měs. Souhlasím s parkovacím domem jako principem vhodného parkování ve městě. A proč? Brzy se odstěhujeme jinam, nejlépe mimo Brno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.