Parkovací povinnost

Levné dárky, best dárky

Příloha Brno Mladé Fronty DNES přinesla krátkou zprávičku o tom, že Magistrát ruší parkovací místa v bezprostředním okolí Parkovacího domu Kounicova ve zjevné snaze přinutit motoristy parkovat výhradně za kasičkou pana bratrance. Opatření má prý také zkvalitnit výhled kouřovými skly ze služebních vozů Městské policie monitorujících prostitutky tradičně parkující rovněž v přilehlém okolí. – Na chodníku Kounicovy ulice se už brzy nebude parkovat, píše MF DNES, stání mezi domy číslo 1 až 27 se zruší a pracovníci magistrátu odtud odstraní parkovací automaty. Radní, kteří změnu schválili, míní, že řidiči mohou své vozy nechat v parkovacím domě Rozmarýn na rohu Moravského náměstí.

V této souvislosti se v kuloárech začalo hovořit o zavedení tzv. všeobecné parkovací povinnosti pro brňany starší patnácti let.Připomínáme, že sám Parkovací dům stojí na místě, kde bylo minulosti plně funkční parkoviště pro desítky vozů.

You may also like...

14 Responses

 1. kntz napsal:

  Stale nechapu co je na tm spatne, kdyz zmizi auta z chodniku a budou parkovat v parkovacich domech. Vzdyt je to prec ejenom prinos pro obyvatele ne? Jsme take motorista a jezdim do centra, ovsem toto me v zadnem pripade nevadi. Plne podporuji mylsenku, ze techto parkovacich domu bude na malem mestskem okruhu nekolik a parkovani v samotnem historickem centru bude zakazano uplne.

 2. Anonym napsal:

  Takže je jako v pořádku že se parkovací místa ruší a parkovací automaty oddělávají? To je v pořádku? To je podivné…?

 3. Anonym napsal:

  Pokuste si představit, že zmizí vaše auto z chodníku u vás před domem a budete to hned chápat lépe. Zrovna tak se to stalo v průběhu několika posledních let obyvatelům Brno středu uzavřeným v malém okruhu mezi Kolištěm a Husovou. Budete parkovat na Bratislavské, Křence, nebo v parkovacím domě, nebo to potáhnete od botičky k botičce?

 4. kntz napsal:

  Sorry ale bydleni v absolutnim centru mesta sebou nese i nejake ty nevyhody. Vyhod je jasna prevaha. Nevyhoda je ze parkovacich mist je nedostatek nebo jsou draha, kdyz budete bydlet v sobesicich budete mit parkovacich mist vagon. osobne fandim tomu aby od malyho okruhu do centra nebylo parkovani vubec povoleno, ti co bydli v dane lokalite mohou mit vyhodnejsi ceny parkovani.. timto zpusobem se jim da castecne kompenzovat nepohodli… ale to je take nadstandard

 5. Anonym napsal:

  Myslím není dobré, aby soudili výhody lidí z centra lidi ze Soběšic a naopak.

 6. resident napsal:

  Jako osobní výhodu obyvatele centra například považuji, že náš den začíná již druhým rokem nesnesitelný rachot sbíječky a v domácnosti je vše pokryto takovým zvláštním načervenalým prachem.

 7. JAN napsal:

  PARKOVACI DOMY ZASADNE NEJSOU KONCIPOVANY PRO VLASTNI OBYVATELE MESTA – JSOU PRO TURISTY A NAVSTEVNIKY, KTERI JEDOU DO SPADOVEHO MESTA ZA VYRIZOVANIM, URADEM CI ZABAVOU !! V ZADNEM PRIPADE MISTNI OBYVATELE NEPLATI !!

 8. z "dotazů primátorovi" napsal:

  Dotaz:
  Dobrý den,
  vím jaký je problém v Brně zaparkovat a tak jsem se rozhodl trošku pomoci a ukázat, jak jednoduše pár míst získat. Jedná se o parkoviště před Stavební fakultou VUT ne Veveří ulici. Nevim, jesti jste se nekdy pokusil zde pres den zaparkovat, místa tu jsou, jen zde vladne zmatek a totalni chaos. Nejednou se stane, ze řidič zaparkovaného auta nemůže odjet, protože ho ostatní zablokovali apod. Domnívám se, že jednoduchým (a nikoliv nákladným) řešením by bylo toto parkoviště „nalajnovat“, tedy provést vodorovné dopravní značení. Podobně se toto provedlo na parkovišti před PVT na Vevří ul a vše je vpořádku. Mimo to, že by na parkovišti zavládl klid, tak by se zcela jiste podařilo mnoho míst najít, protože nyní se zde parkuje jak se komu líbí, velké mezery mezi auty, šikmo místo rovně apod.
  S tímto jsem se již obracel na BKOM, nikdo mi ale neodpověděl. Doufám, že se tedy odpovědi dočkám alespoň od Vás. Předem děkuji.

 9. kntz napsal:

  EHM.
  RESIDENT: nikdo te nenuti bydlet v centru, se odstehuj na venkov. (btw. bud rad ze se vsechno opravuje)
  JAN:parkovaci domy jsou zejmena urceny k parkovani kohokoliv. ulice historickeho centra nejsou dimenzovany na tak obrovsky narust obyvatel (pudni vetsavby apod.) a halvne na takove mnozstvi os. aut. Vlastnit vuz je urcity zivotni nadstandard, tak jako bydleni v centru nebo napr. pes ve meste. Chces mit vlastni vuz a bydlet v centru musis parkovat na mistech tomu urcenych a take za to platit neda se njic delat.

 10. Leon napsal:

  Pane Kntz musím vám říct, že argument, aby se někdo odstěhoval z centra, když se mu nelíbí třeba společenský život v centru a jeho plody, např hluk naprosto neobstál, neobstojí a nemůže obstát. Zkuste s tím zajít za kterýmkoliv činitelem z veřejné správy.
  Sám jsem se o tom jako bývalý hospodský poučil a nejsem sám.
  Co píšete je typickým úkazem toho jak se jednotlivcům měří různým metrem. Dále nechápu co je to za nadstandart, když mám auto zejména kvůli tomu, abych s ním na území Brno středu podnikal.
  Např v Utrechtu mají úplně stejné parkovací automaty jako v Brně a na vaši rezidentní kartu dokonce může zaparkovat vaše návštěva, rodina, etc.. za adekvátní, sníženou cenu. A to prosím pěkně proto, že jste občanem toho města, máte svoji neoddiskutovatelnou důstojnost.

 11. kntz napsal:

  Vážený pane Leone, v něčem s Vámi mohu souhlasit v něčem se naše názory rozcházejí.
  Nicméně dovolte lehkou nanalogii… v naší milované alfa pasáži nesmí parkovat kola, ani kola nájemníků či jejich návštěv, ani těch co jezdí do alfy za prací.. proč to?
  Mám také auto a také podnikám na území města Brna, to že máte kancelář v historickém centru je určitý druh prestiže a nese s sebou zvýšené finanční nároky.
  Btw. taky by mě zajímalo proč do pěší zóny smí jezdit auta,
  ale ne jízdní kola. Osobně znám několik případů kdy byli cyklisté pokutováni.

 12. Leon napsal:

  To nevím pane. Řeč byla o autech. Sám bych v tomhle
  městě na kole po silnici nejel.

 13. Fakta k parkování napsal:

  Bydlíme na ulici Kounicova. Máme auto. Nepovažuji to za žádný nadstandard. Je to pouhá nutnost. Když si soukromá firma IMOS postaví parkovací dům je to její věc. Ale když tam nikdo z místních lidí parkovat nechce, protože je ten dům zmrvený (tak malý na průjezd, až je na spoustě míst odřený od aut…), tak je přece jednodušší, když tuto soukromou firmu podpoří rozhodnutí RMB (z 6.10.05), která zruší parkování na chodníku od čísla 1 do 27. Připomenu, že chodník je dostatečný jak pro chodce tak pro auta. Při parkování aut zbývá na šířku cca 3 metry. Norma říká šířku min. 1,5 metru. Ale pro IMOS je to rozhodnutí nejvýhodnější. Předpovídal jsem to ve chvíli, kdy se začala stavba zakládat.

  Tímto zdravím pana Hoška, náměstka primátora, který zde nebydlí a který se asi nejvíce zasloužil o zrušení parkování. Řekněte, jaké další překvapení nás čeká? Ano, tuším, zrušení dalších parkovacích míst v oblasti Moravského náměstí. Přesunutí parkovacích automatů tam, kde se do teď parkovala zdarma (Slovákova). Řekněte nám to rovnou… vyženete nás z města? Tak by přece bylo vše jednodušší. Konstruktivní připomínka – ten parkovací dům měl stát na volném místě v centru na místě dnešního parkoviště vedle ulice Veselá! Ale tam se přece připravuje úplně jiná přiblblá stavba ke které asi bude chybět parkování. Tam by se možná jako investice parkovací dům zaplatil do 15 -20 let.. Na Kounicově se těch zhruba 130 milionů nezaplatí. Dotaz na pojišťovny: budete opakovaně hradit pojistné události z obyčejné snahy zaparkovat nebo vyjet ven?

  A teď k současným cenám parkování. Aby bylo všem jasno. Dnes je 22.10.2005. Parkování od 19.00 večer do 6.00 ráno stojí aktuálně v prac. dny 1000 Kč/měs. Ale kdo nechce vstávat před šestou, tak má možnost platit speciální cenu 2000 Kč/měs., pak můžete přijet parkovat už v 18.00 a jet do práce před 9.00. V uvedených cenách není žádný víkend a pokud přetáhnete předplacenou dobu v prac. den, tak platíte další kačky. Už vidím jak by se Vám líbilo jednoho dne parkovat místo zadarmo za 2000 Kč/měs. Souhlasím s parkovacím domem jako principem vhodného parkování ve městě. A proč? Brzy se odstěhujeme jinam, nejlépe mimo Brno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.