Srpnová uzavírka omezí provoz na silnici I/42

Levné dárky, best dárky
 • Řidiči, kteří budou chtít v průběhu srpna využít silnici I/42 na brněnském Velkém městském okruhu, musí počítat s dopravními omezeními. Na ulici Otakara Ševčíka se mezi křižovatkami s ulicemi Ostravská a Táborská bude opravovat vozovka.

  Přibližně půl kilometru dlouhý úsek plánují silničáři opravovat ve dvou etapách. Od 10. srpna omezí provoz pouze do dvou vnitřních pruhů čtyřproudové vozovky. Od 20. srpna se pak bude jezdit pouze ve dvou vnějších pruzích. Práce na opravě silnice by měly skončit 30. srpna.

  Protože silnice bude po celou dobu průjezdná, silničáři neplánují žádnou objížďku. Přesto však řidiči musí počítat se zdrženími.

  V průběhu rekonstrukce se opraví trhliny a deformace na vozovce, stejně jako poklopy a šachty armatur i kanalizace. V plánu je také výměna ložné a obrusné vrstvy vozovky. Obrusná vrstva bude realizována z gumoasfaltové směsi, která by měla pomoci ztlumit hluk projíždějících vozidel.

  Od soboty 14. srpna do úterý 17. srpna se opravy silnice dotknou také městské dopravy v Brně. Cestující nebudou moci využít žádné zastávky MHD v tomto úseku s výjimkou stanice Otakara Ševčíka, která však bude posunuta o 100 až 150 metrů směrem ke Staré Osadě.

  Marek Hadra

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.