Výluka kolejové spojky pod hotelem Grand

Levné dárky, best dárky

Z důvodu výměny kolejí a opravy tramvajové tratě bude v sobotu 21. dubna 2007 od 12:00 přibližně do 18:00 hodin vyloučen provoz tramvají z kolejové spojky mezi nádražním viaduktem a ulicí Benešovou (pod hotelem Grand). Tramvajová linka 9 pojede v úseku Malinovského náměstí – Hlavní nádraží oběma směry odklonem ul. Rooseveltovou, Rašínovou a Masarykovou.

Změna zastávek:
Hlavní nádraží směr Komárov – linka 9 odjíždí ze zastávky na 2.koleji (zastávka linek 1, 2 a 4).
Hlavní nádraží směr Lesná – linka 9 zastavuje na 1.koleji (zastávka linek 1, 2 a 4), případně je možno přejít na zastávku Malinovského náměstí směr Cejl.

Vzhledem ke změnám v obězích vozidel na lince 9 nelze v době výluky dodržet garantované časy odjezdů nízkopodlažních vozidel zveřejněné v jízdních řádech. O odjezdu tohoto vozidla se prosím informujte na telefonním čísle 5 4317 4317.

Uzavírka Pisáreckého tunelu

Z důvodu výměny a zprovoznění nových bezpečnostních a signalizačních systémů budou od 22:00 hodin v sobotu 21. dubna nepřetržitě do 5:00 hodin v pondělí 30. dubna 2007 pro veškerou dopravu uzavřeny oba tubusy Pisáreckého tunelu. Pouze v pracovních dnech 23. až 27. dubna vždy od 5:00 do 20:00 hodin bude za zvláštních bezpečnostních opatření umožněn průjezd autobusů linek MHD a regionálních linek IDS JMK vždy jedním ze dvou tubusů.

V pracovních dnech od 20:00 do 5:00 hodin a v nepracovních dnech celodenně:

Linky x35, x37, 52, 68, 95 a 97 budou v úseku mezi zastávkami Mendlovo náměstí – Čtvrtě oběma směry odkloněny ulicemi Vídeňskou, Jihlavskou a Kamenice (vynechají zastávky Křížkovského, Velodrom a Riviéra, linka 95 navíc vynechá také zastávku Výstaviště). Při jízdě po odklonové trase autobusy nezastaví na žádné zastávce. Z důvodu změny v obězích vozidel na linkách x35, x37 a 68 nemohou být v nepracovních dnech dodrženy časy odjezdů garantovaných nízkopodlažních spojů.

Noční linka 98 pojede ve směru do Bystrce mezi zastávkami Riviéra a Vozovna Komín přímo Bauerovou, Žabovřeskou a Kníničskou. Náhradní dopravu zajistí výluková linka x98 jednosměrně z Mendlova náměstí (přestup z linky 98) bez zastávky ul. Křížovou, Vídeňskou, Jihlavskou do zastávky Čtvrtě a dále po trase linky 98 Rybnickou, Veslařskou do zastávky Svratecká (zde přestup na linky 92, 98 a 99).

Regionální linka 405 pojede v úseku Mendlovo náměstí – Nemocnice Bohunice oběma směry rovněž odklonem ulicemi Vídeňskou, Jihlavskou a Kamenice (vynechá zastávku Riviéra, při jízdě po odklonové trase nezastaví na žádné zastávce).

Změny v obsluze zastávek:
Křížkovského, Velodrom, Riviéra – v době výluky obsluhovány pouze linkami 44, 84 a 98
Výstaviště – bez obsluhy linkou 95

Uzavírka ulice Kamenice

Z důvodu výstavby lávky pro pěší bude od 21:30 hodin v pátek 20. dubna 2007 do ukončení prací (předpoklad 24:00 hodin v sobotu 21. dubna 2007 pro veškerou dopravu uzavřena ulice Kamenice v úseku mezi ulicí Netroufalky a budovou bývalé Chirany. Autobusy linky 60 pojedou v době výluky od zastávky Nemocnice Bohunice přes smyčku Netroufalky zpět ulicí Netroufalky a Jihlavskou na Zvonařku. Při jízdě do centra linka 60 zastaví pouze na zastávkách Nemocnice Bohunice, Stará nemocnice a Kejbaly (přeložená zastávka za křižovatku Kamenice x Jihlavská). Zastávku Kamenice nelze v době výluky obsloužit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.