Výluka tramvají v Líšni

Levné dárky, best dárky

Z důvodu výměny kolejí a opravy tramvajové tratě bude od 7:00 hodin v sobotu 12. dubna nepřetržitě do 20:00 hodin v neděli 13. dubna 2008 vyloučen provoz tramvají v úseku Bělohorská – Novolíšeňská.

 • Tramvajová linka 8 pojede po své trase v úseku Starý Lískovec – Krásného a dále odklonem do smyčky Stránská skála.
 • Tramvajová linka 10 bude s ohledem na četnost spojů linky 8 odkloněné na Stránskou skálu v době výluky mimo provoz, pouze v neděli 13.4. ráno od 5:00 do 8:00 hodin bude linka 10 v provozu podle pravidelného jízdního řádu.

  Náhradní doprava bude zajištěna autobusovou linkou x8 jedoucí po trase Podstránská (přestup z/na linku 8) – Bělohorská – Novolíšeňská – Rotreklova – Líšeň, Jírova a kyvadlovými tramvajovými spoji jedoucími v úseku Líšeň, Mifkova – Novolíšeňská (přestup na linky x8, 25, 26, 45).

  POZOR !! Vzhledem k jízdě po delší a pomalejší trase a nutnosti zachovat přestupní návaznost na tramvaj linky 8 v zastávce Podstránská odjíždí autobus náhradní dopravy x8 z Jírovy směr Podstránská přibližně o 5 minut dříve, než příslušná tramvaj podle běžného jízdního řádu !! Kyvadlové tramvajové spoje v úseku Novolíšeňská – Mifkova jezdí podle zvláštního jízdního řádu (polohou a počtem spojů tedy nemusí kopírovat pravidelný jízdní řád linky 8 v tomto úseku) !!

  Vzhledem ke změnám v obězích vozidel na lince 8 nelze v úseku nedotčeném výlukou (Krásného – Starý Lískovec) dodržet garantované časy odjezdů nízkopodlažních vozidel zveřejněné v jízdních řádech. O odjezdu tohoto vozidla se prosím informujte na telefonním čísle 5 4317 4317.

  Změna zastávek:
  Bělohorská, Bílá hora – linkou x8 jsou obsluhovány zastávky náhradní dopravy.
  Líšeňská – zastávku nelze v době výluky obsloužit.
  Novolíšeňská – tramvajová zastávka je obsluhována pouze kyvadlovými tramvajovými spoji ve směru na Mifkovu a od Mifkovy, linka x8 zastavuje u zastávek linky 45.
  Masarova, Kotlanova, Jírova, Mifkova – tramvajové zastávky jsou obsluhovány pouze kyvadlovými tramvajovými spoji, případně je možno použít některou z autobusových linek x8, 45 nebo 78 z příslušných zastávek v oblasti (Houbalova, Elplova, Horníkova, Velká Klajdovka, Bartákova, Rotreklova, Jírova, Mifkova).

  Poslední odjezdy linky 8 před zahájením výluky v sobotu 12.4.2008:
  Krásného směr Líšeň, Mifkova: 6:38, 6:48, 6:55, další spoje již jedou na Stránskou skálu.
  Líšeň, Mifkova směr Starý Lískovec: 6:40, 6:50, další spoje již končí v zastávce Novolíšeňská.
  První odjezdy linky 8 po ukončení výluky v neděli 13.4.2008:
  Krásného směr Líšeň, Mifkova: 20:01, 20:08 a dále dle jízdního řádu.
  Líšeň, Mifkova směr Starý Lískovec: 19:57v, 20:02, 20:10 a dále dle jízdního řádu.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.