Výluka tramvají v Pisárkách

Levné dárky, best dárky

Z důvodu přepojování tramvajové tratě v Pisárkách do nového úseku bude od 16:00 hodin ve
čtvrtek 16. listopadu nepřetržitě do 4:00 hodin v pondělí 20. listopadu 2006 vyloučen provoz
tramvají v úseku Pisárky – Vozovna Komín. Tramvajová linka 1 pojede pouze v úseku Řečkovice – Pisárky.
Náhradní doprava bude zajištěna zvláštní tramvajovou linkou s označením X jedoucí podle výlukového jízdního řádu po trase Bystrc Ečerova – Vozovna Komín – Konečného náměstí – Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Konečného náměstí – Vozovna Komín – Bystrc, Ečerova a doplňkovou autobusovou linkou x1 jedoucí po trase Mendlovo náměstí (přestup z/na linku 1) – Výstaviště – ulicí Bauerovou – Pisárky – Vozovna Komín (přestup na linky 3, 11 a X). Přestupní zastávkou v opačném směru bude již v zastávka Svratecká. Na Mendlově náměstí bude linka x1 směr Vozovna Komín odjíždět ze zastávky linky 84. Při jízdě mezi Mendlovým náměstí a oblastí Bystrce je možno využít také okružních linek 44/84 s přestupem na tramvaje v zastávce Mozolky/Horova.

Nástupní zastávka Pisárky pro linku 1 směr Řečkovice bude v areálu vozovny u boční výjezdové brány – přístupová cesta bude vyznačena ze stávající výstupní zastávky Vozovna Pisárky podél administrativní budovy DPMB.

Z důvodu změny oběhů vozidel nebude po dobu výluky dodrženo nasazení nízkopodlažních vozidel na lince 1 dle pravidelného jízdního řádu.

Po ukončení výluky pojedou tramvaje v oblasti Pisárek již novým tunelovým úsekem tratě, zastávka Pisárky bude umístěna na definitivním místě v podjezdu budované křižovatky Hlinky x Bauerova.

Uzavírka křižovatky Hlavní – Veslařská

Z důvodu výstavby kruhového objezdu bude od 5:00 hod. v pátek 17. listopadu do 23:00 hod. v neděli 19. listopadu 2006 pro veškerou dopravu uzavřena křižovatka Hlavní – Veslařská.

Linka x25 bude v provozu pouze v úseku Starý Lískovec, Osová – Vozovna Komín. Při příjezdu od Osové trolejbusy zastaví pouze pro výstup také u přeložené zastávky Hlavní na ulici Podveské pro příp. přestup na autobusy linek 30 nebo 36. V úseku Česká – Přívrat (-Vychodilova) bude linka x25 nahrazena linkou 34, která bude mimořádně v provozu i v uvedených nepracovních dnech. Dopravu v úseku Přívrat – Vozovna Komín zajistí pravidelná linka 67, dopravu mezi zastávkou Vozovna Komín a uzlem Česká zajistí také pravidelné tramvajové linky 3 a 11.

Linky 30 a 36 pojedou v úseku mezi zastávkami Štursova – Svratecká obousměrně objížďkou ulicemi Čichnovou – Podveskou – Jundrovskou (na tyto linky budou místo trolejbusů nasazeny autobusy). Zastávka Podveská bude pro linky 30 a 36 přeložena ke křižovatce Veslařská – Podveská k vjezdu do vozovny Komín.

Autobusy linek 67, 92 a 99 pojedou v úseku mezi zastávkami Štursova – Vozovna Komín obousměrně objížďkou ulicí Čichnovou a vynechají tak zastávku Hlavní.

V důsledku této výluky nebudou konány některé obvyklé jízdy trolejbusů mezi vozovnou Komín a trasami linek 26, 32, 38 a 39.

Výluka se bude opakovat ještě v průběhu posledního víkendu v měsíci listopadu. O této výluce bude opět vydána aktuální informace.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.