Výluky, změny a uzavírky v MHD

Levné dárky, best dárky

Výluka tramvají v ulici Purkyňově

Z důvodu pokládky povrchu komunikace v ulici Purkyňově bude v sobotu 21. října 2006 od 7.00 do 19.00 hodin a v neděli 22. října 2006 od 7.00 do 16.00 hodin vyloučen provoz tramvají v úseku Konečného náměstí – Technické muzeum.Linka 12 pojede po své trase pouze v úseku Komárov – Konečného náměstí a dále bude odkloněna ul. Minskou do smyčky Komín
Linka 13 pojede po své trase pouze v úseku Juliánov – Konečného náměstí a dále bude odkloněna ul. Minskou do smyčky Komín.
Náhradní doprava za obě linky bude zajištěna autobusovou linkou x13 jedoucí po trase: Konečného náměstí – Klusáčkova – Dobrovského – Červinkova – Technické muzeum. S ohledem na souběžně probíhající výluku křižovatky Skácelova x Purkyňova – (viz informace o této výluce) bude linka x13 v sobotu 21.10. v úseku Dobrovského – Červinkova vedena po objížďkové trase ulicí Vodovou, zastávka Skácelova bude přeložena ke křižovatce Skácelova x Vodova.

Nástupní zastávka Konečného náměstí pro linku x13 je umístěna mezi světelnými křižovatkami u květinářství, zastávka Nerudova směr město není po dobu výluky obsluhována.

Výluka křižovatky Skácelova x Purkyňova

Z důvodu pokládky povrchu bude v sobotu 21. října 2006 od 7.00 do cca 22.30 hodin pro veškerou dopravu uzavřena křižovatka Skácelova x Purkyňova.
Linky 30, 44 a 67 budou při jízdě směr Přívrat v úseku Slovanské náměstí – Záhřebská odkloněny ul. Vodovou, Dobrovského a Hradeckou (na lince 30 budou nasazeny autobusy), zastávka Skácelova v tomto směru jízdy bude zřízena v křižovatce Dobrovského x Purkyňova.
Linky 30, 67 a 84 budou při jízdě směr Královo Pole v úseku Záhřebská – Slovanské náměstí odkloněny ul. Hradeckou, Purkyňovou, Tyršovou a Vodovou, zastávka Skácelova v tomto směru jízdy bude zřízena v křižovatce Vodova x Skácelova.
Linka 53 bude v úseku Červinkova – Záhřebská odkloněna ul. Tyršovou, Vodovou, Dobrovského a Hradeckou, zastaví na obou přeložených zastávkách Skácelova (v ulici Vodově i Dobrovského).
Linka x13 (linka náhradní dopravy za tramvaje) bude v úseku Dobrovského – Červinkova oběma směry odkloněna ul. Vodovou a Tyršovou, zastávka Skácelova bude v obou směrech zřízena v křižovatce Vodova x Skácelova.

Přestup mezi linkou x13 (po ukončení tramvajové výluky v cca 19.00 hodin mezi tramvajemi linek 12 a 13) a linkami 30, 44 a 67 směr Přívrat je v zastávce DOBROVSKÉHO !!!

Po ukončení této výluky zůstává i nadále až do cca 15.11.2006 ulice Purkyňova v úseku Skácelova – Dobrovského neprůjezdná pro autobusy.


Křižovatka Jugoslávská x Merhautova

V souvislosti s výměnou středového kolejového křížení v křižovatce Jugoslávská x Merhautova bude od 5:00 hodin v sobotu 21. října do ukončení prací v neděli 22. října 2006 (předpoklad do 20:00 hodin) částečně omezen provoz tramvají v této křižovatce – nebude možná jízda tramvají přes křižovatku v přímých směrech, zachován zůstane pouze průjezd po bočních kolejových obloucích do kolmých směrů.
Linka 5 pojede v úseku mezi zastávkami Česká – Jugoslávská oběma směry odklonem ul. Rooseveltovou, Cejl, Vranovskou a Jugoslávskou (vynechá zastávky Moravské náměstí, Náměstí 28. října a Dětská nemocnice).
Linka 9 pojede v úseku mezi zastávkami Malinovského náměstí – Jugoslávská oběma směry odklonem ul. Rooseveltovou a Milady Horákové (vynechá zastávky Körnerova a Tkalcovská; zastávka Malinovského náměstí směr Lesná bude pro linku 9 zřízena v ulici Divadelní před bývalým kinem Kapitol; na Jugoslávské bude linka 9 zastavovat pouze u zastávek společných s linkou 11 – neobslouží zastávku u křižovatky s ulicí Přadláckou).
Náhradní doprava nebude zavedena (v úseku Moravské náměstí Jugoslávská zůstane zachován provoz linek 3 a 11 + odkloněné linky 9 a v úseku Malinovského náměstí – Jugoslávská bude linka 9 nahrazena odkloněnou linkou 5).


Uzavírka ulice Žabovřeské pro autobusy

Z důvodu silniční uzavírky ulice Žabovřeské od 20:00 hodin v pátek 20. října do ukončení prací v pondělí 23. října 2006 (asi do 04:00 hod.) pojedou linky 44 a 84 v úseku Petřvaldská – Riviéra obousměrně ulicí Veslařskou, Pisáreckou, Rybnickou a Pisáreckým tunelem. Stejnou trasou je odkloněna i noční linka 98 při jízdě od Bystrce. Autobusy zastavují na odklonové trase na všech zastávkách, zastávka Pisárky je po dobu odklonu bez obsluhy uvedenými linkami (náhradou je zastávka Anthropos).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.