Změna tras linek od 1. září 2007

Levné dárky, best dárky

Od soboty 1. září 2007 je ukončena dlouhodobá výluka v ulicích Kamenice a Netroufalky. Současně je otevřena nová přestupní zastávka Nemocnice Bohunice, včetně nových komunikací v rámci výstavby Univerzitního kampusu. Nové dopravní řešení plynule navazuje na změny, které již byly realizovány po otevření rekonstruované ulice Hlinky a dokončení mimoúrovňového křižení v Pisárkách. Současně také zohledňuje připravovaná dlouhodobá komunikační omezení související se souborem dopravních staveb v severozápadní části velkého městského okruhu (tunely Dobrovského, most Korejská, most Horova, ulice Žabovřeská atd.).

Linka 25 je obnovena v původní trase s provozem denně od 5 do 23 hodin.
Linka 26 je vedena beze změny po své trase.
Linka 29 je po ukončení výluky Kamenice – Netroufalky obnovena v úplné trase z České až na Osovou. V provozu je však pouze v pracovních dnech od 5 do 20 hodin, kdy je nejvíce využívána. Pro zatraktivnění linky i pro uživatele Univerzitního kampusu a zaměstnance nebo návštěvníky Fakultní nemocnice je v ranní špičce ve směru na Osovou a v odpolední špičce ve směru na Českou vedena v úseku Anthropos – Čtvrtě přímou trasou ulicí Rybnickou (zkrácení jízdní doby až o 11 minut). Pro sídliště Kohoutovice tímto nedochází k omezení atraktivní nabídky spojení ráno a dopoledne do Žabovřesk a na Českou, odpoledne obdobně zpět z centra do Kohoutovic a na Kamenný vrch.

Linka 34 je v provozu denně od 5 do 23 hodin (v neděli až od 13 hodin).
Linka 35 není i nadále v provozu. Je plně nahrazena zkrácením intervalů na linkách 25 a 26.
Linka 36 již neprojíždí ve večerní době a v nepracovních dnech závlekem přes smyčku Vychodilova.

Linka 37 je vedena beze změny po své trase.
Linky 44 a 84 jsou v souvislosti s připravovanými stavbami VMO odkloněny v úseku Přívrat – Pisárky po trase Hlavní – Vozovna Komín (přestup na linky 1, 3, 11) – Optátova – Veslařská – Anthropos.

Linka 50 je vedena beze změny ve své původní trase.
Linka 52 zajistí v úseku mezi zastávkami Žebětínský rybník a U borovice obsluhu nových zastávek Kavčí
a Chvalovka v lokalitě nového obytného komplexu Kamechy (od vyhlášení).
Linka 60 jede nově po obousměrné trase (bez původního okružního zakončení) Zvonařka – Úzká – Nové sady – Křídlovická – Strážní – Ústřední hřbitov – Stará nemocnice – Nemocnice Bohunice – Univerzitní kampus, sever. Toto standardní řešení linky MHD (dvě konečné) zajistí větší pravidelnost a přesnost
v dodržení jízdního řádu především na odjezdu z Bohunic zpět do centra.
Linka 61 je novou linkou, která zajišťuje potřebné posílení linky 60 z centra města. Trasa linky je shodná s linkou 60 v úseku Zvonařka – Ústřední hřbitov, v oblasti Bohunic pak zajišťuje obousměrnou obsluhu ulice Kamenice a závlekem přes zastávku Nemocnice Bohunice je shodně ukončena s linkou 60 ve smyčce Univerzitní kampus, sever.
Linka 69 je prodloužena od zastávky Nemocnice Bohunice ulicí Kamenice do smyčky Ukrajinská.

Linka 82 se vrací do své původní trasy přes ulici Kamenice s obsluhou zastávky Kejbaly.
Noční linky jsou zachovány ve svých trasách, na lince 90 je sjednoceno ukončení linky v Kohoutovicích do smyčky Kohoutovice, hájenka.

Regionální linky IDS 405, 406 zůstávají zachovány ve svých trasách.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.