Změnový termín jízdních řádů 4.3.2007

Levné dárky, best dárky

Neděle 4. března 2007 je celostátním změnovým termínem jízdních řádů. Na linkách provozovaných DPmB,a.s. dochází k následujícím změnám:

ÚPRAVA PROVOZU LINKY 64

Na základě připomínek obyvatel a zaměstnanců firem v oblasti Maloměřic bude autobusová linka 64 v úseku mezi zastávkami Depo ČD a Podzimní vedena obousměrně ulicí Kulkovou. Pro obsluhu obytné oblasti při ulicích Jarní, Švestková a Zimní budou vybrané spoje zajíždět k zastávkám Zimní I a Zimní II. V této souvislosti bude nově zřízena zastávka Železniční stavitelství i ve směru na Starou osadu, zastávka Jarní ČD bude přeložena na ulici Kulkovu a zastávka Švestková bude zrušena.

ZŘÍZENÍ NOVÉ LINKY 71

V rámci rozšíření IDS JMK další etapou bude zřízena nová linka 71, která bude vedena po trase Královo Pole, nádraží – Semilasso – Tylova – Vozovna Medlánky – Medlánky – Řečkovice – Žilkova – Černohorská – Ivanovice, Kouty – Česká, Hlavní (potud shodně s linkou 41) – Česká, UP závody – Kuřim, sokolovna – Kuřim, železniční stanice (shodně s noční linkou 91). Linka bude v provozu denně od 5 do 23 hodin a v úseku Královo Pole, nádraží – Ivanovice nahradí vybrané spoje linky 41, která bude mít v té souvislosti upraven jízdní řád.

ROZŠÍŘENÍ GARANTOVANÝCH NÍZKOPODLAŽNÍCH SPOJŮ

Vzhledem k zařazení nových nízkopodlažních autobusů do provozu s cestujícími budou na linkách 43, 54, 66 a 71 nově garantovány spoje zajišťované nízkopodlažním vozidlem. V jízdních řádech budou tyto spoje označeny standardním symbolem.

DROBNÉ ÚPRAVY V JÍZDNÍCH ŘÁDECH

Mimo výše uvedených změn budou na vybraných linkách provedeny drobné úpravy jízdních řádů reagující na aktuální situaci na konkrétní lince bez celkového zásahu do provozu linky. Na lince 26 dochází k drobným úpravám časových poloh spojů a odjezdů nízkopodlažních vozidel v podvečerních hodinách pracovních dnů; v ranních hodinách pracovních dnů a prázdnin se pro lepší návaznost na ostatní linky IDS JMK nepatrně posunují odjezdy linky 49 od Olympie na Úzkou; část spojů linky 53 je v nepracovních dnech vedena závlekem přes smyčku Palackého vrch; na lince 67 bude upraven počet spojů zajíždějících k Nákupnímu centru Královo Pole a zařazen bude ranní školní spoj z Jundrova k ZŠ Jana Babáka; na lince 75 pojede nově ranní posilový spoj ze Staré osady v čase 5:31 do Slatiny, nádraží pro posílení návozu pracovníků průmyslové zóny na směny začínající v 6:00; první ranní spoj linky 81 s odjezdem 7:00 z Moravského náměstí bude také veden závlekem přes Nákupní centrum Královo Pole; na lince x95 se odjezdy všech spojů ve směru z Pisárek k nádraží posunují o 2 minuty dříve.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.