Změny v dopravě při výlukách

Levné dárky, best dárky

Od 16. července do 7. srpna 2005 platí z důvodu několika výluk v tramvajové dopravě
následující změny v organizaci dopravy:Linka 2 je v provozu pouze v úseku Židenice, Stará osada – Hlavní nádraží – Nové sady a část spojů denně v době od 5 do 20 hodin dále přes Mendlovo náměstí do Pisárek.
Linka x2 (náhradní kyvadlová tramvajová linka) je v provozu v úseku Modřice – Celní, kde je možné přestoupit na náhradní autobusovou linku x6 směr Mendlovo náměstí nebo přejít k zastávce Vsetínská na tramvaje linek 7 nebo 8 směr Hlavní nádraží.
Linka 3 je v provozu po trase Bystrc, Ečerova (Komín, smyčka) – Horova – Veveří – Česká a dále odklonem ulicí Pekařskou na Mendlovo nám.
Linka x3 (náhradní tramvajová linka) je v provozu po trase Židenice, Stará osada – Jugoslávská – Dětská nemocnice – Moravské náměstí – Malinovského náměstí a zpět.
Linka 4 je v úseku Malinovského náměstí – Komenského náměstí vedena obousměrně ulicí Husovou přes Hlavní nádraží a je ukončena ve smyčce Maloměřice.
Linka x4 (náhradní autobusová linka) je zavedena v úseku Tomkovo náměstí – Maloměřický most – Obřany
Linka 5 je v provozu po trase Štefánikova čtvrť – Jugoslávská – Dětská nemocnice – Moravské náměstí – Malinovského nám. – Hlavní nádraží – Hybešova – Mendlovo nám. a zpět. Cestujícím do Starého Lískovce doporučujeme přestup na zastávce Nové sady na linku 7 nebo 8. Náhradní dopravu po ulici Vídeňské zajišťuje níže uvedená linka x6 z Mendlova nám.
Linka 6 je mimo provoz
Linka x6 (náhradní autobusová linka) je vedena po trase Mendlovo náměstí – ul. Vídeňskou – Ústřední hřbitov / Bohunická a zpět. Linka je v provozu denně od 5 do 23 hod.
Linka 7 je v provozu po trase Královo Pole, nádraží – Moravské náměstí – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Renneská – Starý Lískovec a zpět. Linka jezdí ve zkráceném intervalu jako náhrada linky 6 v Králově Poli a linky 5 ve Starém Lískovci.
Linka 9 je v provozu v úseku Komárov – Hlavní nádraží – Cejl – Jugoslávská a dále odklonem do Štefánikovy čtvrti. Konečná tramvají Lesná je po dobu výluky bez obsluhy.
Linka x9 (náhradní autobusová linka) je vedena po trase Jugoslávská – Lesnická – Halasovo náměstí – Lesná, Haškova a zpět. Linka je v provozu denně od 5 do 23 hod.
Linka 11 je v provozu po trase Bystrc, Rakovecká (Komín, smyčka) – Horova – Veveří – Česká a dále odklonem ulicí Pekařskou na Mendlovo nám.
Linka 501 (regionální autobusová linka) jedoucí z Moravan (Ořechova) je od Ústředního hřbitova prodloužena až k zastávce Celní (viz mo�nosti přestupů uvedené u linky x2)

Dostupnost mezi uzly Moravské nám. a Česká je po dobu výluky pouze pěší docházkou.

Cestujícím na trase Česká – Starý Lískovec doporučujeme použít tramvajových linek 12 nebo 13 na zastávku Nové sady s přestupem na linku 7 nebo 8.

Dopravu na trase Česká – Pekařská – Mendlovo nám. zajišťují linky 3 a 11.

Tramvajové linky 1, 8, 10 a 12 jsou v provozu beze změny (pouze s úpravou tras některých jízd z nebo do vozovny Medlánky), linka 13 je po ukončení rekonstrukce ulice Táborské (od 16. 7.) vedena po původní trase až do Juliánova.

Přestupní zastávka linek 81 a 82 je přeložena do ul. Rooseveltovy k zastávce tramvají Janáčkovo divadlo.

Změny v dopravě v Židenicích

15. 7. 2005 ve 23:00 hod. končí výluka tramvajové dopravy v ulici Táborské. Ruší se provoz náhradní autobusové linky x13 a od ranních výjezdů dne 16. 7. 2005 je obnoven provoz tramvajové linky 13 do smyčky Juliánov.
Dále je zprovozněna nová společná zastávka Dělnický dům pro tramvaje linky 13 a autobusové linky 45, 56, 58, 75, 97 a 98 a to na ulici Táborské mezi křižovatkami s ulicí Bělohorskou a Potácelovou v obou směrech jízdy. Autobusové linky jedoucí ve směru na Starou osadu jedou ulicemi Táborskou a Gajdošovou (ruší se trasa ulicí Jamborovou).

Od 4:30 hod. 16. 7. 2005 se mění trasa autobusové linky 58. Linka je vedena v úseku
Uzavřená – Geislerova ulicemi Jílkovou a Klíny (jen ve směru na Životského) – Dulánek (jen ve směru do Líšně) – Táborskou. Na novém úseku jsou zřízeny (obnoveny) zastávky Jílkova (celodenně na znamení, zóna 100) a Mošnova (jen ve směru do Líšně, celodenně na znamení, zóna 100).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.