BAUHAUS se ozval… a stojí to za přečtení

Levné dárky, best dárky
 • Sdružení občanů a občanek Klidné Ivanovice zveřejňují dopis firmy Heršpická – správa nemovitostí, s. r. o. Firma zřízená jednateli BAUHAUSu a vlastněná tímto řetězcem vyprodukovala kvalitní humoristický text reagující na sdělení o nedávném rozsudku Městského soudu v Praze.

  Soud fakticky nařídil zastavit stavbu a znovu přezkoumat podezřelé certifikáty na výstavbu BAUHAUSu v Brně-Ivanovicích. Firma v dopise uvolněným stylem oponuje výsledku soudu a hájí pokračování stavby. Klidné Ivanovice a NESEHNUTÍ se domnívají, že text dopisu je natolik zajímavý a humorný, že není možné se o něj nepodělit s ostatními.

  „Odpověď BAUHAUSu nás pobavila. Méně zábavné ovšem je, že firma BAUHAUS staví dál i když podle zákona nesmí,“ řekla po přečtení dopisu Petra Štěrbáková-Täuberová ze sdružení Klidné Ivanovice.

  Městský soud v Praze rozhodl, že podezřelý certifikát vydaný na stavbu musí přezkoumat ministerstvo pro místní rozvoj a žalobu občanů, občanek a NESEHNUTÍ závazně označil za „odvolání“. Podle správního řádu se tím pádem musí přerušit výstavba a počkat na rozhodnutí ministerstva o odvolání.

  „BAUHAUS má smysl pro humor a dramatický projev, ale nikoliv už pro zákony. Odvolání má automaticky odkladný účinek. Stavbu musí zastavit Úřad městské části Brno-Ivanovice. BAUHAUS tedy staví již několik týdnů bez platného povolení,“ popisuje právní stav věci Milan Štefanec z NESEHNUTÍ.

  „Kromě humorných povídek z dílny BAUHAUSU nyní čekáme hlavně dopis od ivanovického úřadu, kde sdělí, že přeruší stavbu do doby rozhodnutí o certifikátu. Také si rádi přečteme dopis od ministerstva, že se odhodlalo konečně jasně instruovat ivanovickou radnici a zakročit proti nezákonnému vydávání certifikátů na stavby,“ komentoval situaci Jiří Koželouh z NESEHNUTÍ.

  Na výzvy k hájení práv občanů a občanek zatím reagoval pouze brněnský magistrát. Ale pouze tím, že stížnost na nečinnost ivanovické radnice uložil vyřídit … ivanovické radnici. „ S velkým napětím očekáváme, jak asi nečinný úřad vyřídí stížnost na svou vlastní nečinnost,“ reagoval na sdělení z magistrátu Koželouh.

  Firma BAUHAUS bez okolků využila nečinnosti úřadů a pokročila ve výstavbě. Došlo k významnému zhoršení kvality života lidí v sousedství i rozsáhlému poškození krajiny. BAUHAUS má představovat areál o rozloze čtyř hektarů, do něhož má denně přijet 1 500 osobních a desítky těžkých nákladních vozidel. Proti výstavbě se v již v roce 2006 postavilo 73 % dotazovaných obyvatel a obyvatelek v sociologickém průzkumu provedeném Katedrou environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

  Petra Štěrbáková-Täuberová (sdružení Klidné Ivanovice)

  Jiří Koželouh (NESEHNUTÍ)

  Milan Štefanec (NESEHNUTÍ)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.