Celostátní setkání Brontosauřích oddílů na téma „les“

Levné dárky, best dárky

Brontosauří dětský oddíl Vlkani Mikulčice připravuje již dvanáctý ročník celostátního Setkání dětských oddílů Hnutí Brontosaurus.
Letos bude program zaměřen na „les“.
To proběhne tradičně v jihomoravské obci Mikulčice a přilehlém areálu Národního kulturního památníku Velkomoravské Mikulčice. Termín letošního Setkání je 25. – 27. 4. 2008.

Akce je pořádána u příležitosti Dne Země a nabízí pestrý program, jak dětským oddílům tak široké veřejnosti z okolí.

„Tradičně velmi bohatý víkend je jakýmsi vrcholem celoroční činnosti Brontosauřích dětských oddílů. Společné setkání děti i vedoucí motivuje do další činnosti. A pravidelnou smysluplnou činnost oddílů spojenou často s přímou prací pro přírodu vidíme jako jednu z nejúčinnějších forem nejen ekologické výchovy mladé generace“ říká hlavní organizátor Ctibor Brančík. „Letos jsme zavedl novou tradici tématických ročníků. Chceme, aby děti hlouběji poznali některé oblasti z přírody kolem sebe.“ dodává Brančík.

V rámci Setkání BRĎO vyvrcholí celoroční ekovýchovný program Hnutí Brontosaurus Duhové Střípky. Úkoly k poznávání a ochrany přírody v tomto korespondenčním programu plní po celý rok více než 150 dětí ve 14 oddílech.

Samotné oslavy Dne Země proběhnou na památníku Velkomoravských Mikulčic v sobotu od 9:30. Připraveny jsou soutěžní stezky pro děti, tvoři! vé dílny pro rodiče s dětmi, eko-informační stánek, prezentace oddílů i další aktivity.

Odpoledne čeká na ty, kteří se přijdou podívat také sada přírodovědných i poznávacích exkurzí např. ornitologická, zoologická, na archeologický výzkum, na naftový vrt apod.

Program, který je dětem zajímajícím se ochranu přírody především odměnou vyvrcholí táborákem kde budou vyhlášeni nejen vítězové dopoledních stezek, ale také též oznámena jména nejlepších ze všech – BRĎáků roku 2008.

V neděli se pak bude v rámci programu ve 13:00 u Myslivny v Mikulčicích divadelní vystoupení divadla Koňmo s představením Jak šlo vejce na vandr.


„V programu si najde své každý milovník přírody i dobré zábavy. Akce je zcela otevřená a rádi přivítáme návštěvníky i mimo naše oddíly.“
zve na akci Ctibor Brančík.

Podrobnosti o Setkání i Brontosauřích dětských oddílech lze najít na

http://brdo.brontosaurus.cz

Pořadatelé:
* Hnutí Brontosaurus a BRĎO Vlkani

Mgr. Dalimil Toman

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.