Den Země na Valech u Mikulčic

Levné dárky, best dárky
 • Tradiční oslavy svátku Dne Země spojené se Setkáním dětských brontosauřích a dalších oddílů se uskuteční ve dnech 16. — 17. dubna 2011 v prostoru památníku Velké Moravy — Valy u Mikulčic, neboli na Vykopávkách. Pro děti i veřejnost je přichystán víkend s bohatým programem na téma zvířata v lese.

  Oslavy Dne Země se snažíme maximálně otevřít pro účastníky z řad nejširší veřejnosti. Pro rodiny a členy dětských oddílů jsou přichystány tři soutěžní poznávací stezky. Tradiční přírodovědná se letos zaměřuje na faunu lužního lesa. Stezka lanová vám umožní vyzkoušet si život v korunách stromů. Na závěr je připravena stezka Co chutná zvířatům přibližující stravovací návyky lesní zvěře. Součástí programu jsou také stánky s tvořivými, pohybovými a naučnými aktivitami

  Odpolední program patří komentovaným exkurzím do přírodního parku Mikulčický luh, ukázkám tradičních řemesel a činností. Večer se můžete těšit na neodmyslitelný táborák, zpívání s kytarami a vyhlášení výsledků c! elodenní soutěže.

  Během víkendu bude v areálu na Valech k dispozici Ekostan Hnutí Brontosaurus, který kromě „férově vyrobené“ čokolády Fair Trade nabízí také řadu informací z oblasti ochrany životního prostředí, aktuality o dobrovolnických akcí a upomínkové brontosauří předměty. V přilehlém týpý budou vystaveny vítězné kresby soutěže Máme rádi přírodu.

  Letos chceme přilákat širokou veřejnost i na nedělní program oslav Dne Země. V neděli 17. dubna můžete navštívit loutkovou pohádku na motivy příběhů Tisíce a jedné noci. Představení Sindibádova dobrodružství divadla Koráb začíná v 13:45 v Kulturním domě v Milučicích.

  Aktivity Hnutí Brontosaurus jsou realizovány za podpory Národní sítě environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

  Kdy a kam přijít?

 • Začátek setkání oddílů: 15. 4. 19:00 klubovna
 • Začátek sobotního programu na Valech: 16. 4. 9:30 Památník VM
 • Přírodovědné a další exkurze: 16. 4. 15:30 Památník Velké Moravy
 • Divadelní představení: 17. 4. 13:45 Kulturní dům Mikulčice.

  Dalimil Toman

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.