FSC ČR vyhlašuje fotografickou soutěž na téma Není les jako les!

Levné dárky, best dárky
 • Nezisková organizace FSC ČR (Forest Stewardship Council) spustila pro veřejnost fotografickou soutěž, která má podpořit odpovědnou spotřebu dřevěných výrobků a přírodě blízké lesní hospodaření. Název fotosoutěže – Není les jako les – napovídá, že hlavním cílem soutěže je zachytit interakci mezi člověkem a lesem, dřevem a produkty z něj.

  Fotosoutěž Není les jako les bude trvat až do konce letních prázdnin. Účastníci mohou přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – les a příroda, výrobky ze dřeva, lidé a dřevo. Tyto kategorie tematicky odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický.

  Soutěž je jednou z částí právě probíhající spotřebitelské kampaně, která má zvýšit povědomí veřejnosti o výrobcích certifikovaných FSC® (Forest Stewardship Council®). Logo FSC na výrobku totiž zaručuje, že dřevo nebylo vytěženo nelegálně a pochází z lesů obhospodařovaných přírodě blízkým způsobem. Součástí kampaně jsou také interaktivní workshopy pro veřejnost a roadshows před hobbymarkety pro spotřebitele. Společně s kampaní byly spuštěny nové webové stránky www.poznejdrevo.cz, které informují právě o odpovědné spotřebě výrobků ze dřeva.

  Fotografie mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.vyfotdrevo.cz anebo emailem na adresu soutez@czechfsc.cz. Výběr a hodnocení fotografií se bude konat pod dohledem odborné poroty složené z profesionálních českých fotografů ve spolupráci s časopisem FOTO. Mediálním partnerem soutěže je kromě časopisu FOTO také týdeník Respekt. Ceny do soutěže věnovaly společnosti Nikon, Ospap a Bohemia sport.

  Kampaň a projekt jsou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. „Rádi bychom, aby soutěž pomohla zvýšit zájem veřejnosti o téma šetrného lesního hospodaření a ochrany lesů, které jsou celosvětově nejvíce ohroženým ekosystémem,“ dodává manažer projektu Martin Koubek. Hlavní cenou v každé ze tří kategorií je digitální zrcadlovka Nikon, soutěžící na druhém a třetím místě pak obdrží digitální kompakty stejné značky. Speciální cenou v každé z kategorií pak bude tablet a dvojice lehátek spolu se sáňkami z certifikovaného FSC dřeva.

 • O FSC ČR, o. s.

  Národní kancelář FSC ČR již více než devět let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Tím napomáhá chránit ohrožené a devastované lesy a jejich obyvatele. Jedním z cílů FSC ČR je také informování a vzdělávání o odpovědné spotřebě a možnostech podpoření šetrného a přírodě blízkého hospodaření v lesích.

  Martin Koubek

  Petr Březina

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.