Hnutí Brontosaurus rozjelo projekt „Zasaď si svůj strom“!

Levné dárky, best dárky

Každý z nás se už někdy určitě procházel lesem. Víte však, co nám takový strom přináší? Chcete spojit příjemné s užitečným a pomoci přírodě dýchat? Zasadit pár stromků, zažít něco nového s lidmi podobného smýšlení a dozvědět se nové poznatky z ekologie a ochrany životního prostředí?

Pokud ano, pak vyražte na víkendovky Zasaď si svůj strom, které probíhají v rámci programu Akce Příroda. Akce příroda je v současnosti jedním z největších programů Hnutí Brontosaurus. V rámci programu Zasaď si svůj strom dobrovolníci vysazují stromy a následně o ně dlouhodobě pečují.

Tento projekt je novinkou. Cílem projektu je vysázet co největší počet stromů dle původní druhové skladby dané lokality pod přísným dohledem odborníků. Zaměřuje se na výsadbu a následnou péči o stromy.

„Důvodů pro sázení stromů je spousta. Kromě toho, že ke stromům mám hluboký vztah a nedokázal bych si představit českou krajinu bez ! nich, plní řadu důležitých funkcí jako je například snižování dopadu skleníkového efektu, udržování vlhkosti v ovzduší, zabraňování erozí…,“ podotýká Petr Jarušek, koordinátor Akce Příroda a iniciátor projektu Zasaď si svůj strom.

Prvních 8 akcí proběhne letos na podzim v říjnu a listopadu na Vysočině, v Poodří, Bílých Karpatech, na Broumovsku i pod Lysou horou. Těšit se můžete nejen na dobrý pocit z pomoci přírodě, ale i na příjemný zážitkový program, informace z oblasti životního prostředí a nové přátele. Přijďte mezi nás a zasaďte si svůj strom!

Více na http://akcepriroda.cz/stromy


Veronika Syrová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.