Je tohle skutečně nutné?

Levné dárky, best dárky

Nevím, jak vysvětlit brečícímu synovi – že ty stromy to přežijou, že se o ně u nás takhle starají. Že obrostou, dorostou, …atd.

Nedávno, po své návštěvě Japonska jsem mu vyprávěl, jak tam mají dřeviny svoje místa, na který jim nikdo neleze a necpe jim svůj názor na život. Že stromy, který stárnou, jsou tam v úctě. A jen decentně se esteticky upravují, aby neohrožovaly chodce padajícími větvemi. Japonci dobře vědí, že i strom má duši…

Tohle vše mne napadá zatím co hledám kapesník a odvádím kluka pryč.
A nevím, jak mu vysvětlit, že v týhle zemi se musejí lidi ještě hodně naučit.

-Sysyn-

Brno, ulice Tábor, na přelomu ledna a února 2007.

Uvedený fejeton je soukromým názorem člena nejslavnější brněnské kapely Čankišou. Naše redakce si neosobuje právo komentovat odbornost tohoto zásahu do života keře, nemáme zde nikdo patřičnou odbornost neřkuli vzdělání, avšak zmíněný „japonský“ přístup k prostoru ve kterém žijeme, stromům i keřům bychom v Brně uvítali.

You may also like...

1 Response

  1. Suzman napsal:

    Hmmm…a nevidím to poprvé…S duchem článku redakce souhlasím.U nas to evidentne chodí tak,že se nedělá ale absolutně vůbec nic,…. a nebo, když už tak at je to fičák..A nebo ODS sbírá dřevo aby ho zfotodokumentovala jaké byly nasledky orkánu…což využijí jako výmluvu pro dotace firmičkam ( kamaradů ) co jim ulít kus plechu ze střechy …a to jen hlavne proto , že šetřila na nýtech….tuto větu berte s nadsázkou, ikdyž…??!! :-)
    Přitom znám případy lidí bydlících v suterenu a podobné stromy jim téměř prorustaji oknem do obýváku a kuchyně.Mají málo světla, v letním období nedostatek slunecniho záření ,čili je tam vlhko, což vede k vzniku plísní a s ní spojených zdravotních potíží!!

    A co se stalo , když obyvatele podali žadost na odstranění části mohutných větví,nikoliv celého stromu:-) jako v tomto případě?….Žádost již pošesté zamítnuta s odvoláním na ochranu veřejné zeleně , a cele se to vleče čtvrtým rokem….Ani pan starosta městské části Beneš (ODS) nepodnikl v řadách svých „svěřenců“ nějaký „vítr“ , aby lidé konečně ze svého 2+1 bytu za nějž platí přes 4 tácy viděli vycházet slunce…
    Pak se dočtu tohodle s takovýma fotkama…hnus levá ruka neví co dělá pravá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.