Listopadové RozVerky Ekologického institutu Veronica

Levné dárky, best dárky
 • Jedny RozVerky pro 6000 našich příznivců
  – formou zpravodaje Ekologického institutu Veronica, který právě čtete, vám každé tři týdny zprostředkováváme z našeho pohledu důležité zprávy ze světového, českého i moravského environmentálního dění. Od nynějška budeme vydávat jednotné RozVerky, které nahradí i dosavadní Centerky vydávané Centrem Veronica Hostětín. Součástí samozřejmě zůstávají pozvánky na naše akce konané v Hostětíně i Brně. Budeme rádi, když nám zachováte svoji přízeň.
 • 2. Poslední zpráva WWF o zdraví planety

  Populace tropických druhů prudce klesají, zatímco nároky lidstva jsou až o 50 % vyšší, než je Země schopna unést – odhaluje Living Planet Report 2010 – významná zpráva o zdraví planety, kterou minulý týden zveřejnila WWF. Hodnotí i ekologickou stopu jednotlivých zemí – ČR je mezi nejhoršími. Shrnutí čtěte v naší
  tiskové zprávě a v originálním anglickém znění.

 • 3. Umělci pro klima

  Ekologický institut Veronica vyzývá výtvarníky, hudebníky, spisovatele, básníky a další umělce k vytvoření díla přibližujícího veřejnosti složité a naléhavé téma ochrany klimatu. Díla, která se sejdou do 25. listopadu, budou díky podpoře americké ambasády vystavena a využita pro další osvětu.

 • 4. Ekologická poradna: Poradíme vám přímo na ulici

  Nevíte, kam zanést tříděný odpad a co všechno můžete třídit? Tušíte, jaký je rozdíl mezi kohoutkovou a balenou vodou? Rádi byste něco udělali pro ochranu klimatu? Chcete se dozvědět o našich modelových projektech v Hostětíně? Od zítřka do 3. listopadu mezi 9 a 16 hodinou všechny vaše enviromentální dotazy zodpovíme na křižovatce Panské a Masarykové v Brně.

 • 5. Zveme Vás
 • od 1. listopadu každý den – 60 hodin pro Obchod Nadace Veronica– Brno

  Tolik hodin věnují známé osobnosti, zástupci škol a občanských sdružení, aby nám pomohli propagovat myšlenku Obchodu Nadace Veronica. Dvě hodiny v listopadu bude prodávat např. spisovatelka Milena Holcová (11. 11. v 16 hod.), herec Lukáš Hejlík (29. 11. v 16 hod.), režisér Břetislav Rychlík, jednatel firmy Atelier Fontes Tomáš Havlíček a mnozí další.

 • 9. listopadu – Setkání přátel přírodních zahrad – Brno 17–19 hod.

  Příroda bez chemie – regenerace přírody pomocí nejstarších „obyvatel“ naší planety: s paní Zdenkou Kuchar si budeme povídat o tom, jak si zdravá příroda dokáže poradit s nemocemi včetně plísní a mšic, slimáků, mravenců, nebo také se znečistěnými jezírky. Součástí bude i ukázka, jak domácí odpad jednoduše a rychle zpracovat na kvalitní humus.

 • 10. listopadu – Studenti pro Jihomoravský kraj 2010 – Brno 9–13,30 hod.

  Studentská konference završí letošní soutěž diplomových a bakalářských prací se vztahem k životnímu prostředí a ekologii v Jihomoravském kraji. Ceny výhercům slavnostně předá hejtman na Krajském úřadu Jihomoravského kraje.

 • 11.–12. listopadu – Udržitelná energie a krajina – Hostětín

  Mezioborová konference otevřená všem, kdo se zajímají o udržitelnou energii a krajinu, profesionálům i laikům.

 • 12. listopadu – Kouzlo starých stromů – Brno, Dům ochránců přírody, Panská 9, 17 hod.

  Nadace Veronica a ČSOP Veronica zvou na vernisáž výstavy perokreseb Vladimíra Lepše Kouzlo starých stromů, které vznikaly jako dokumentace při jejich mapování. Zahraje cimbálová muzika Veronica. Info Zuzana Galle, mob. 776 662 688, zuzana.galle@veronica.cz

 • 13.–14. listopadu – Pasivní dům na vlastní kůži! – Hostětín

  Tematické semináře, praktické zkušenosti ze stavby pasivních domů, osobní zkušenost s bydlením v pasivním domě.

 • 14. listopadu – Myslivecký pramen u Soběšic

  Nenechte si ujít poslední letošní vycházku s Rudolfem Pecháčkem a Olgou Skácelovou za studánkami: Zaječí studánka, Myslivecký pramen, studánka Přátelství u Soběšic, pramen u sv. Antoníčka. Sraz v 9 hod. před nádražím v Králově Poli, délka 10 km.

 • 22. listopadu – Aukce Nadace Veronica – Brno 18 hod.

  Zúčastněte se 8. předvánoční benefiční aukce Nadace Veronica ve prospěch ochrany přírody. I letos na brněnské Nové radnici.

 • 25. listopadu – Ekologické stavění a energeticky úsporná domácnost – Uherské Hradiště – 17 hod.

  O obnovitelných zdrojích a úsporách energie v domácnosti se přijďte poradit v rámci festivalu Týká se to také Tebe.

 • 25. listopadu – Hospodaření s vodou v urbanizované krajině – Hodonín

  Seminář zaměřený na kořenové čistírny odpadních vod, zasakovací a zadržovací opatření, využívání srážkové a šedé vody v domech a bytech a související legislativu. Určen je zejména pro zástupce veřejné správy, vítáni jsou i další zájemci, je nutné se předem přihlásit.

 • 6. Zvou Vás jiní
 • 2. listopadu – Obce a energetická efektivita v Evropě – Sluňákov, Horka nad Moravou, Hostětín

  Mezinárovní konference o problémech praktického prosazování veřejných projektů na úsporu energie jako součásti politiky ve veřejném prostoru. Zve Sluňákov Olomouc.

 • 2. listopadu – Péče o globální biodiverzitu – mírný pokrok v mezích zákona – Brno 12 hod.

  V přednáškovém cyklu Bloku expertů na katedře environmentálních studií FSS MU (Joštova 10, 5. patro, učebna P51) vystoupí RNDr. Jan Plesník, CSc. z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

 • 4.–5. listopadu – VínoEnvi 2010 – Mikulov

  Přijeďte na konferenci Svazu integrované a ekologické produkce vína, jejímž hlavím tématem je biodiverzita vinic.

 • 5. listopadu – Fotovoltaika – pro a proti – Praha 9,30–15 hod.

  Český spolek pro péči o životní prostředí spolu s Českou energetickou společností zvou na seminář v kongresovém sále budovy ČSVTS na Novotného lávce 5. Další info sdělí Libuše Deylová, tel. 221 082 365, 724 911 879, cspzp@csvts.cz

 • 11. listopadu – O ekoškolách a ekoškolkách v ČR a na Islandu – Praha 8,30–16 hod.

  Na konferenci Praktická aplikace environmentálního vzdělávání veřejné správy ČR v evropském kontextu zve společnost MCN, o.p.s., zabývající se environmentálním vzděláváním veřejné správy.

 • od listopadu – Škola pro udržitelný život

  Nová série vzdělávacích kurzů ve všech krajích ČR sestává ze dvou seminářů, konzultací a e-learningu. Výstupem budou nově naplánované školní projekty vedoucí ke zlepšení životního prostředí v místě. Pořádá Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER, info podá Lucie Tomášková, lucie.tomaskova@ekologickavychova.cz, mob. 739 454 756

 • 7. Doporučujeme ke čtení

  Co od nád ODPADne?

  Ekologický institut Veronica vydává další drobnou publikaci z cyklu Malé velké rady. Tentokrát o prevenci vzniku odpadů.
  Stáhněte si ji na našem webu nebo si pro ní přijďte do ekologické poradny na Panskou 9 v Brně.

  Harmonie Prince Charlese

  Princ Charles věří v možnost nastavení rovnováhy mezi člověkem a přírodou. Ve spolupráci s Friends of the Earth a BBC vydal v řijnu
  knihu a dokumentární film
  Harmony o současné světové environmentální výzvě a myšlenkách udržitelného rozvoje.

  O férové ekoreklamě v praxi

  Agentura Cenia vydala publikaci Vlastní environmentální tvrzení aneb Férová ekoreklama v praxi. Praktický návod pro firmy, jak propagovat své ekologicky šetrnější produkty efektivně a zároveň věrohodně, pravidla pro environmentální tvrzení (např. recyklovaný, energeticky úsporný atd.).

 • 8. Přijďte nám pomoci

  Pomozte nám ohlídat umělecká díla, která budou dražena na aukci Nadace Veronica ve prospěch ochrany přírody. Veřejně je vystavíme 17.–19. 11. od 10 do 18 hod v Domě pánů z Kunštátu a 20. a 21. 11. od 14 do 18 hod. na Nové radnici v Brně. Hlaste se prosím u Zuzany Galle, mob. 776 662 688, zuzana.galle@veronica.cz. Děkujeme!

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.