Přijďte se zdarma poradit, jak postavit energeticky úsporný dům

Levné dárky, best dárky
 • Rostoucí ceny energií, ale také nižší prašnost a celkově vyšší kvalita vnitřního prostředí. To jsou hlavní důvody, proč stále více rodin staví své domy v nízkoenergetickém či pasivním standardu. S jejich plány i konkrétními projekty jim zdarma poradí i v Brně.

  Hlavním cílem projektu Síť center pasivního domu, do kterého jsou po celé republice zapojena čtyři poradenská centra a téměř dvacítka odborných poradců, je propagační a poradenská činnost v oblasti pasivního bydlení. Zcela zdarma si tak zde mohou zájemci nechat zkontrolovat projekt pasivního nebo nízkoenergetického domu, poradit se o větracím či otopném systému, oknech nebo izolaci, případně konzultovat další opatření týkající se úspor energie. Odbornými poradci pro Brněnsko jsou Juraj Hazucha z Centra pasivního domu a Kateřina Koťarová ze společnosti Adan.

  Za energeticky pasivní je považován takový dům, jehož roční spotřeba tepla na vytápění nepřekročí 15 kWh/m². Díky dokonalé izolaci je schopen ušetřit až 90 % nákladů na vytápění. „Kromě výrazných úspor je pro pasivní dům charakteristická i vyšší kvalita provedení stavby a příjemné vnitřní prostředí. Systém řízeného větrání totiž zaručuje neustálý přísun čerstvého vzduchu. Pasivní dům je tak na rozdíl od běžné stavby vhodný i pro malé děti a alergiky,“ doplňuje Tydlačková.

  Projekt Síť center pasivního domu finančně podporuje Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí.

 • Centrum pasivního domu

  Centrum pasivního domu je nejvýznamnější poradenskou organizací v oblasti osvěty a poskytování informací o pasivních domech a energeticky úsporné výstavbě v ČR. Členy sdružení jsou architekti, projektanti, stavební firmy a výrobci stavebních materiálů a prvků.

  Jan Bárta

  Foto: Aneta Třeštíková – RD Kostomlaty 3, Akad. arch. Aleš Brotánek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.