Rekonstruovaný pasivní panelák hledá nový domov

Levné dárky, best dárky
 • Brno se minulý týden seznámilo se základními pravidly, jak efektivně a kvalitně rekonstruovat. Interaktivní model panelákového bytu, který tyto zásady ilustroval, si svou premiéru za velikého zájmu návštěvníků prožil na Stavebních veletrzích na brněnském výstavišti. Další příležitost k jeho prohlídce měla přijít až na podzim v Praze. Organizátoři se však rozhodli, že se pokusí pro interaktivní model najít vhodné místo už nyní a otevřít jeho dveře návštěvníkům co nejdříve.

  Po pět dní Stavebních veletrhů, které se konaly 23.-27. dubna 2013 v Brně, prováděli odborníci ukázkovým panelákovým bytem, který vyrostl na brněnském výstavišti. Několik stovek návštěvníků se tak dozvědělo, na co si dát při rekonstrukci pozor, proč i do panelového domu patří vzduchotechnika a hlavně, že na kvalitě záleží.

  „Nebojte se vybírat mezi řemeslníky, shánět si nezávislé reference a mějte odvahu říct: Vás nechci, protože si myslím, že to děláte špatně. Jsou to vaše peníze, váš domov a vaše zdraví. Na stavbě se totiž dodnes střetáváme s tím, že se nerespektuje rychlý technologický vývoj, kterým nejen stavebnictví venku, ale i u nás v Čechách, nezadržitelně prochází,“ radil při prohlídce Michal Hučík, odborník z Centra pasivního domu.

  Brněnskými veletrhy však pouť tohoto interaktivního modelu nekončí. Model se představí také pražským návštěvníkům letňanského výstaviště, a to na veletrhu FOR ARCH (17. až 21. září 2013).

  Pokud však víte o místě, kde by rekonstruovaný panelák mohl již teď najít nový domov a také během léta radit Jak na pasivní rekonstrukci?, napište nám na info@pasivnidomy.cz.

  Jana Stará

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.