Stromy a keře někdo úmyslně zapálil |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
K požáru stromů v areálu Mendelovy univerzity včera v podvečer hasiči vyjížděli na třídu generála Píky v Brně-Černých Polích.
Dým vycházející z areálu a hořící stromy zpozorovali lidé z okolí a ohlásili hasičům v 18.05 hodin. Průzkum ukázal, že hoří vzrostlé stromy a keře na náspu mezi třídou gen. Píky a arboretem Mendlovy lesnické a zemědělské univerzity. Hasiči objevili dvě ohniska požáru, každé o rozloze zhruba 10 krát 10 metrů. Ohniska byla od sebe vzdálená 50 metrů. Požár parkového porostu hasiči pomocí dvou vodních proudů dostali pod kontrolu 18 minut po 18. hodině a za dalších čtrnáct minut zlikvidovali. Rychlým uhašením ohnisek a překopáním okolního terénu se hasičům podařilo zabránit rozšíření ohně do sousedního arboreta.
Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS předběžně vyčíslil na 30 tisíc korun. Stromy a keře začaly hořet zřejmě po úmyslném zapálení dosud nezjištěným žhářem. Jaroslav Haid
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



