Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti

Levné dárky, best dárky

Výstava o cestě do budoucnosti: takový podtitul dali autoři expozici propojující prvotřídní design a čisté technologie. Poté, co vyvolala nebývalý zájem a došla ocenění na pražském Designbloku“11, kde získala prestižní cenu šéfredaktorů odborných časopisů za nejlepší výstavní projekt letošního ročníku, se výstava přesouvá do Brna.

V prostorách 4AM / Galerie architektury na Starobrněnské 18 bude k vidění do 27. 11. 2011, od úterý do neděle vždy 14–19 h.

Desítky vystavených objektů a šestnáct informačních panelů nabízí příběhy moderních zelených řešení. Expozice představí například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects nebo originální lampy, vázy a mísy z recyklovaných materiálů.
Spolupořadatel výstavy Hnutí DUHA chce tímto způsobem poukázat na úspěšné propojování čistých technologií a špičkového designu, které se začíná stávat každodenní realitou. Ekologická organizace prosazuje prostřednictvím iniciativy Velká výzva důležitý zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení, jako je recyklace, zateplování domů, šetrná doprava nebo podpora místní produkce potravin.
Přehlídku s názvem Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti připravila agentura Profil Media ve spolupráci s Hnutím DUHA a Informačním centrem OSN v Praze.
Hlavním partnerem výstavy je společnost Vodafone. Dalšími partnery pak Zastoupení Evropské komise v ČR, Britské velvyslanectví v Praze a společnost Traficon.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA:
„Zelené technologie a špičkový design k sobě jednoznačně patří. Prostřednictvím iniciativy Velká výzva prosazujeme, aby se tato moderní, chytrá a přitom pěkná řešení stala běžnou součástí života. V tomto úsilí nás podpořilo již více než 22 000 lidí, včetně Václava Havla a dalších osobností.“

Jiří Macek, kurátor výstavy z agentury Profil Media:
„Výstava Velký atlas světa je mapou zdánlivě nepodstatných, ale přesto pro další vývoj zcela zásadních detailů. Nikoliv mapou vyčerpávající, nebo dávající jasné návody. Spíš mapou k cestám za dobrým řešením, výstavou hledající v příbězích, předmětech i obyčejných prožitcích klíč ke kvalitnímu životu i v budoucnosti.“

Informace o výstavě
Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, tel.: 777 308 113,
Jiří Macek, kurátor výstavy, Profil Media, tel: 603 878 845
Magda Koutská, Hnutí DUHA, tel.: 728 033 727, e-mail: magda.koutska@hnutiduha.cz
Fotografie z pražské instalace: http://www.velkavyzva.cz/?designblok_oceneni
www.velkavyzva.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.