Vítejte v pasivní budoucnosti

Levné dárky, best dárky
 • Pasivní dům ve Frýdku-Místku od architekta Michaela Kocycha se stal první dřevostavbou u nás, která získala certifikát kvality SBToolCZ.

  Certifikát vydaný nezávislým certifikačním orgánem – Technickým a zkušebním ústavem stavebním v Praze – je důkazem, že stavba splňuje náročná kritéria kvality v souladu s principy udržitelného rozvoje. Hlavním dodavatelem tepelné izolace pasivní dřevostavby je společnost Knauf Insulation, která stavbu zateplila ekologickou minerální izolací s ECOSE® Technology.

  Vysoká spotřeba energie je jedno z hlavních rizik dnešní společnosti. Budovy spotřebovávají nejvíce energie, ale zároveň nabízejí i největší potenciál úspor. Evropa proto jasně směřuje k pasivním stavbám. Francie chce například od roku 2020 pouze takové budovy, které vyprodukují více energie, než samy spotřebují. Společnost Knauf Insulation v souladu se svým mottem O Knauf Insulation

  Společnost Knauf Insulation je nejrychleji rostoucím dodavatelem izolací se širokou škálou výrobků splňujících požadavky na energetickou účinnost, tepelnou, zvukovou a požární odolnost nových i rekonstruovaných domů. Sortiment zahrnuje minerální vlnu ze skleněných a kamenných vláken, XPS, EPS a dřevocementové desky Heraklith. Knauf insulation je součástí skupiny Knauf a působí ve více než 50 zemích světa, kde zaměstnává přes 5 000 lidí.

  V současné době se společnost pyšní novým unikátním řešením výroby přírodní minerální izolací vyrobenou za použití technologie ECOSE® Technology, která neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a přidaná barviva. Kvalitu izolací s technologií ECOSE® Technology potvrzují také mnohá ocenění, jako je respektovaná Inovace roku 2009, cena Izolace roku 2009 na mezinárodní konferenci Global Insulation 2009 v Praze a dále bronzová medaile v soutěži Stavební výrobek a technologie roku 2009. Z nizozemského Rotterdamu si odvezla cenu Dubo Award 2009 za přínos k ochraně životního prostředí. Dále pak tato izolace získala zlatou medaili IBF 2010 na úrovni České republiky a mezinárodně prestižní zlatý certifikát Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší. Knauf Insulation, výrobce minerálních izolací, se stal vůbec prvním držitelem tohoto ocenění na světě.

  Simona Malkovská

  Foto: archiv Knauf Insulation

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.