Zastupitel Mojmír Vlašín k odvolání ředitelky Veřejné zeleně

Levné dárky, best dárky

Pane správce, musíte se snažit, jinak vás odvoláme! – tak nějak zdůrazňoval svoji důležitost člen správní rady malého pivovaru ve filmu Postřižiny. V Brně to ale neplatí.
V každém městě musí ředitel městské firmy počítat s tím, že ho může rada města odvolat. Těžko ovšem může počítat s tím, že bude odvolán proto, že jedná správně, že je za ním kus práce, a dokonce proto, že má úspěch. V Brně by měl! V Brně se totiž úspěch neodpouští a zvlášť svědomití a zvlášť úspěšní šéfové městských firem jsou první na odstřel. Pomineme-li vykonstruované důvody, tak jedním z hlavních hříchů odvolané ředitelky Veřejné zeleně města Brna Olgy Novákové je, že když jí byl svěřen bývalý lyžařský svah ve Wilsonově lese, tak nechala postupně opravovat, co se opravit dalo – lávka pro pěší -a odstraňovat to, co se opravit nedalo – plot. Po mnoha letech začalo toto místo v blízkosti Biskupského gymnázia vypadat k světu. To se pochopitelně některým lidem, kteří už viděli, jak za městské peníze se zde budou vozit po sjezdovce, nelíbí. Kdo by chtěl vidět kus dobře odvedené práce, tak ať se podívá, jak vypadá park na Špilberku, Lužánky, Denisovy sady. A ať si vzpomene, jak vypadal před deseti lety.

Vedou se spory, proč je naše město tak provinční, proč nemá úspěch, peníze, slávu. Většinou se nepřítel najde – jsou to Pražáci, ministři, evropští byrokrati a jiní! Těžko, těžko se připouští, že hlavním důvodem je naše vlastní malost.

To, že kdo umí, je vykopnut. A když se mu po vykopnutí přesto dostane veřejného uznání, udělíme mu čestné občanství. Obvykle in memoriam.

MOJMÍR VLAŠÍN, zastupitel města Brna

Další informace k tématu:
http://www.silvarium.cz/_annopress/les051102_0017.htm

You may also like...

2 Responses

  1. noel napsal:

    nechapu ale, proc vyhozena reditelka neusporadala tiskovou konferenci, kde by jasne rekla, jak to bylo. Pak tezko novinari vysvetli obcanum pozadi jedne z radnicnich kauz.Kdo se boji(tech na radnici), nesmi do lesa…Brnaci se asi boji fest, kdyz radnici vse tak klidne prochazi. Nebyt referenda k nadrazi a protestu proti Spilberku, tak si myslim, ze jsou v Brne sami poserove…A jaci jsme, takove mame vedeni, no ne???

  2. Incognito napsal:

    Nevím, nevim. Tuhle na Václaváku zvonilo 100 000 lidí klíčema a tlustej pán tam v klidu tu aférku v tv brno přečkal. nakonec se přestěhoval někam na sever Brna, kde je snad starostou. Myslím, že to co se děje tady, nemůže zvládnout žádnej normální člověk. Natož brňák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.