Brněnský ANTI-Oscar shání filmy na přehlídku

Levné dárky, best dárky

Kulička – občanské sdružení ve spolupráci s Centrem volného času Ulita Brno pořádá již pátý ročník populární přehlídky ztřeštěných amatérských filmů. Recesivní přehlídka nabízí nekoukatelné filmy, které vznikly původně jen proto, aby se pobavili sami tvůrci. Společný mají pokus o zobrazení dramatického děje, tedy jednání postav v rolích.

Sháníme filmy na přehlídku!
Součástí přehlídky je „oceňování“ přihlášených filmů v kategoriích Nejulítlejší film, Nejvtipnější film, Nejlepší umělecký záměr a Cena diváka. Filmy vybírá „odporná“ porota složená ponejvíce ze studentů filmové vědy, filmových nadšenců a filmových kritiků. „Ocenění“ dostanou pozlacenou originální keramickou, ale většinou moduritovou sošku oskara.

Filmy jsou promítány pomocí dataprojektoru na obří plátno, jsou přijímány téměř všechny myslitelné formáty – VHS, Hi8, DVD+-R/RW, DVD-RAM, CD-R, RW, VCD (avi, mpg, mov-běžné kodeky).

O akci se živě zajímají média (regionální zpravodajství TV Nova, deníky MF Dnes a Rovnost, webový zpravodajský server www.informacezbrna.cz a další). Programu se účastní na 200 spokojených diváků, což způsobuje k prasknutí narvaný sál…

Lidové vstupné činí 30 Kč. O dotaci bylo požádáno statutární město Brno.

O tom, že se jedná o ojedinělou, recesní akci, jejímž cílem je se řádně pobavit, netřeba diskutovat… Akci moderuje dvojice hlasatelů, kteří vše berou naprosto „pseudointelektuálně“ vážně, což je v ostrém kontrastu s předváděnými filmy.

Termín: 24.února 2006, uzávěrka na dodání „prací“ 17.2.2006. Vzhledem k velkému zájmu o přehlídku nebudou díla nedodaná v určeném termínu vzata v potaz.
Místo konání: Centrum volného času Ulita, Stamicova 7, Brno, 623 00, začátek v 18.00 hod.

Profil přijímaných filmů:

filmy by měly obsahovat dramaturgii, děj a pokus o jednání v rolích
filmy by měly být šílené, tedy žádné artovky, i když i ty někdy nechtěně vyzní komicky…
stopáž by neměla přesáhnout 15 minut, raději méně…
film nesmí obsahovat pornografické scény a obsah směřující k potlačování práv a svobod menšin
přijímané formáty – VHS, Hi8, DVD+-R/RW, DVD-RAM, CD-R, RW, VCD (avi, mpg, mov atd. – exotické kodeky prosím s sebou) – DVD a ostatní elektronická média jsou doporučena

Filmy je možno zaslat poštou či se stavit osobně v pracovní dny na adrese:

CVČ Ulita, Stamicova 7, 623 00 Brno, MgA.Konrad Heczko, k.heczko@tiscali.cz
tel: 776 12 04 40

Stránky s fotogalerií a články z minulých ročníků: http://ulita.kohoutovice.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.