Evropský svátek hudby

Levné dárky, best dárky

Tradice hudební slavnosti, která se koná na počest Slunovratu vždy 21. června, byla založena v roce 1982 ve Francii, a poprvé se začala rozvíjet na evropské úrovni u příležitosti Evropského roku hudby o tři roky později. Evropský svátek hudby je pořádán pod záštitou asociace, jež sdružuje pořadatele hudebních festivalů v Barceloně, Budapešti, Bruselu, Neapoli, Paříži, Praze a Římě. Koncerty, které se v tento den organizují, jsou na veřejně přístupných místech – v ulicích a zahradách, nemocnicích, dětských domovech. Svátek hudby by měl být setkáváním s hudbou, která přináší radost a umenšuje beznaděj.

Všechny koncerty jsou pořádány zdarma, což je umožněno podporou ze strany Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva kultury ČR, kulturního střediska Velvyslanectví Francouzské republiky a Magistrátu hl.m. Prahy.

Město Brno se k těmto slavnostem připojilo již před několika lety prostřednictvím Brněnského kulturního centra, které se opět stává organizátorem Evropského svátku hudby i v tomto roce.
Ke slavnosti se hlásí desítky měst a obcí, tisíce muzikantů, slavnost oslovuje obyvatelstvo a města a obce ČR, zahrnuje celé spektrum hudebních scén a žánrů, na kterých se setkávají amatéři i profesionálové všech věkových kategorií včetně znevýhodněných dětí, mládeže i dospělých žijících ve specializovaných zařízeních. Za uplynulých jedenáct let se bohužel nenašel ekonomicky stabilní partner, který by měl zájem a mohl by dlouhodobě podporovat konání a rozvoj slavnosti v naší republice. S problémem „zúřadování“ podpory Evropskému Svátku hudby v rámci své struktury se potýká také Ministerstvo kultury.

Podtitul akce: Oslava letního slunovratu hudbou

Bližší charakteristika akce: Nekomerční koncerty všech hudebních žánrů v městech a obcích ČR, veřejnosti zdarma přístupné, umělci vystupují bez nároku na honorář.

Kraje, kde se koná akce Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Vysočina, Zlínský kraj

Ročník: 11.

Vstupné: zdarma

You may also like...

1 Response

  1. Anonym napsal:

    Zatím nic neslyším…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.