Mezi panely MP7

Levné dárky, best dárky

Sjednocujícím prvkem festivalu „Mezi panely“ je jeho pestrost, která mapuje nabídku trávení
volného času mladé generace, která festival také sama spoluutváří.
Samozřejmostí je poklidná atmosféra, na těchto akcích se zásadně nepodává alkohol.
Festivaly se konají na sídlištích západní části města.
Každým rokem připravují organizátoři formou dílen s mladými lidmi pouliční vystoupení, kterým oživují sídlištní ulice a současně upozorňují obyvatele na konání akce. Vžil se pro to název „balkónové divadlo“, neboť pestrobarevný průvod chůdařů, bubeníků a kejklířů vzbudí ve znuděných sídlištích patřičný ohlas.

V letošním roce se koncepce festivalu vrátila k osvědčenému mixu divadel, hudby a performancí.
Novinkou oproti minulým letům je Open air koncert kapel Budoár staré dámy
a Japka na zahradě CVČ Ulita v Brně Kohoutovicích.

Festival Mezi panely MP7

Program

Čtvrtek 15.června 2006:

Festival bude zahájen průvody složený ze souboru pouličního divadla a žonglování Ignis inferno, z členů kroužku Cirkus LeGrando a dalších zájemců. Trasa: Bohunice – okolí SDV Labyrint, Kohoutovice – okolí CVČ Ulita. Konat se budou v odpoledních hodinách.

Pátek 16.června 2006:
SDV Labyrint, Švermova 19 Brno-Bohunice

Program začíná v 15.00 představením dětského Cirkusu LeGrando v šapitó. Následuje otevřená cirkusová dílna pro děti a mládež – žonglování, chůze po laně, jízda na jednokolkách. Ihned po té nás čeká divadelní maratón – Marja Morevna – představení divadelního souboru Pirko na motivy pohádky z Krásy nesmírné, Lačhe benga – představení divadelního souboru při Muzeu romské kultury a premiéra – Stopařův průvodce po galaxii souboru Plán B. Večer zakončí disko – hrají DJ Tomex Tuner a DJ MaxiMC, těsně před dvaadvacátou hodinou zažonglují s ohněm brněnští Ignis inferno.

Informace o pořadatelích – Středisko dramatické výchovy Labyrint:

Studio dramatické výchovy Labyrint
je pobočkou SVČ Lužánky a obsahem jeho činnosti jsou tři okruhy: nízkoprahový Klub Labyrint, Studio dramatické výchovy a pravidelná zájmová činnost. Všechny tyto okruhy se navzájem prolínají a přispívají k prevenci sociálně patologických jevů mezi mládeží.

Občanské sdružení Plán B
Vzniklo v roce 2001 realizuje své projekty především v SDV Labyrint, organizuje kulturně-společenské akce a zapojuje se do dobrovolnických projektů (Pomozte dětem, Make a connection, a další). Aktivně se podílí na vytváření programové nabídky volnočasových aktivit pro neorganizovanou mládež v rámci místní komunity v Brně – Bohunicích.

Pro další informace k programu festivalu v Labyrintu kontaktujte:

o. s. Plán B,
Švermova 19, 625 00 Brno,
Jovan M. Jovanovski, e-mail: jovan.labyrint@luzanky.cz

Sobota 17.června 2006
CVČ Ulita, Stamicova 7, Brno-Kohoutovice

Program začíná v 15.00 představením dětského Cirkusu LeGrando v šapitó. Následuje otevřená cirkusová dílna pro děti a mládež – žonglování, chůze po laně, jízda na jednokolkách. Odpolední přilehlou zahradu oživí kejklířské vystoupení Komediantů na káře, zahraje divadelní soubor Kšandy (představení s názvem 1ks) a také soubor Triarius z České Třebové (Jistý počet rozhovorů). Součástí bude videoprojekce prací studentů z FaVU, exhibiční unihockey zápas (hokej na jednokolkách s hokejkami). V podvečer zahraje na zahradním pódiu kapela Budoár staré dámy a Japka (open air). Večer zakončí ohňová show souboru Ignis inferno. Předpokládaný konec: 21.30

Informace o pořadatelích – Centrum volného času Ulita:

Centrum volného času Ulita
je střediskem Domečku – SVČ Brno, který má v současnosti 4 pobočky na sídlištích Starý Lískovec, Kamenný Vrch a Kohoutovice. Nabízí zájmové útvary a kroužky, kulturní vyžití pro děti a mládež i širokou veřejnost, pořádá letní i zimní zotavovací pobyty atd.

Kulička – občanské sdružení

bylo založeno v roce 1996 jako sdružení dětí a mládeže, jehož hlavním cílem je vytvořit nabídku kvalitní a zajímavé činnosti pro volný čas a výukových programů pro školy. Za 6 let své existence získalo nezaměnitelné místo v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže v sídlištní zástavbě západní poloviny města Brna. Svou činností přispívá k prevenci negativních jevů ve společnosti, především u dětí a mládeže.

Pro další informace k programu festivalu v Ulitě kontaktujte:

Kulička- občanské sdružení,
Stamicova 7, 623 00 Brno-Kohoutovice,
Konrad Heczko, e-mail: konrad.heczko@cvcdomecek.cz

Z historie festivalu:
Festival Mezi panely vstupuje již do sedmého ročníku své existence.
Od dob jeho vzniku se na tomto festivalu hudby, divadla a ulice pro mladé vystřídala dlouhá řada kapel,
souborů, divadel, z nichž mnohá už proslula na veřejnosti. Vystoupily u nás např. tyto kapely:
Asyl akt, Budoár staré dámy, O5aRadeček, Blues2, Nevermore, To příde, UFRU, Jaglew, Japka a další.

Hráli u nás tito DJ´s:
Hydrophonic, Rybson, Lebi, Jedy, Laty, Prcek, Kamm, Fakeass, Mirror a mnozí další.
Zahrála u nás tato divadla: Kiosk, Trosky, Cyranovy boty, Kšandy, Aréna (Martin), studenti JAMU, Komedianti na káře, Divadlo Facka, Ústaf, Prádelna, Motýlci a kozičky, Pirko, Skupina historického šermu Rottalové, Plán B a další.
Program zpestřily taneční a další soubory a happeningy jako např. Saltatrix, La Quadrilla, breakdance, Ignis inferno, Malé F, Nipa pow wow, Cora Caro Capoeira, byly promítány filmy studentů ze Zlínské filmové školy, své umění předvedla Akademie tradičního Wu-shu, proběhla žonglérská dílna, videoprojekce na panelák, střešní instalace a další.

Foto
z předchozích ročníků

http://ulita.kohoutovice.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.